REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Stawki ryczałtu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy lekarze specjaliści mają prawo do opodatkowania ryczałtem po zakończeniu rezydentury?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że lekarz specjalista, po zakończeniu rezydentury i rozpoczęciu działalności gospodarczej, może opodatkować swoje przychody w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, pod warunkiem, że działalność ta różni się od obowiązków wykonywanych w ramach rezydentury.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody ze sprzedaży kosmetyków?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której wyjaśniła, że sprzedaż kosmetyków, która obejmuje proces ich tworzenia oraz produkcję kwalifikuje się do opodatkowania 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako działalność wytwórcza.

Czy przychód z wytwarzania protez zębowych podlega opodatkowaniu ryczałtem 5,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychód uzyskiwany z wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%.

Jaką stawkę ryczałtu powinna zastosować firma naprawiająca statki dla świadczonych przez siebie usług?

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła, że firma specjalizująca się w naprawie, konserwacji statków oraz instalacjach elektrycznych powinna stosować stawkę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wynoszącą 8,5%, a nie 5,5%, jak przypuszczał wnioskodawca.

REKLAMA

Czy usługi montażu ogrodzeń podlegają opodatkowaniu w formie ryczałtu 5,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi montażu ogrodzeń, zgodnie z ustawą o zryczałtowanym podatku dochodowym, podlegają opodatkowaniu wg stawki 5,5%.

Czy refaktury za media w najmie lokali użytkowych podlegają opodatkowaniu ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że otrzymywane przez wynajmującego lokal użytkowy opłaty za refaktury za media powinny być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Czy przychody z najmu majątku osobistego, tj. apartamentów, pokoi gościnnych oraz lokalu użytkowego można opodatkować ryczałtem?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził możliwość opodatkowania przychodu uzyskanego z najmu majątku osobistego, tj. apartamentów, pokoi gościnnych oraz lokalu użytkowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody ze świadczenia usług przygotowywania raportów i analiz w systemie ERP?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że przychody uzyskiwane ze świadczenia usług przygotowywania raportów i analiz w informatycznym systemie ERP (sklasyfikowanych według PKWiU 82.19.13.0.) mogą być opodatkowane 8,5% stawką zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

REKLAMA

Czy działalność gospodarcza wnioskodawcy kwalifikuje się do opodatkowania ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność gospodarcza wnioskodawcy, obejmująca zarządzanie systemami informatycznymi i sprzedaż zestawów prezentowych, kwalifikuje się do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z 3% stawką podatku.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody ze świadczenia usług wynajmu sprzętu bez obsługi?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że do przychodów uzyskanych z tytułu świadczenia usług wynajmu sprzętu bez obsługi, mieszczących się w grupowaniach PKWiU 77.32.10.0 oraz PKWiU 77.39.19.0, stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wynosi 8,5%.

Jak opodatkować wynagrodzenie earn-out? Czy świadczenie podlega opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynagrodzenie earn-out związane ze sprzedażą przedsiębiorstwa powinno być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, proporcjonalnie do przychodu uzyskanego w ramach działalności prowadzonej przez spółkę cywilną, właściwe dla roku podatkowego realizacji transakcji.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody osiągane za pośrednictwem portalu internetowego za umożliwienie pobrania i korzystania z gry?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że osiągane przez podatnika przychody otrzymywane za pośrednictwem portalu internetowego za umożliwienie pobrania gry i korzystania z gry podlegają opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% w myśl art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody ze sprzedaży e-booków?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że sprzedaż e-booków jest traktowana jako działalność wytwórcza i podlega opodatkowaniu 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Czy przedszkola i żłobki mogą być opodatkowane ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że przedszkola i żłobki prowadzone jako jednoosobowa działalność gospodarcza mogą być opodatkowane ryczałtem, pod pewnymi warunkami i zastosowaniem odpowiedniej stawki oraz złożeniem oświadczenia o wyborze tej formy opodatkowania.

Czy lekarz specjalista po rozpoczęciu własnej praktyki w szpitalu, w którym odbywał rezydenturę może skorzystać z opodatkowania ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że lekarz specjalista, który świadczy usługi medyczne o innym charakterze niż te, które wykonywał podczas swojej rezydentury, może korzystać z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.

Czy pośrednictwo w obrocie nieruchomościami podlega opodatkowaniu ryczałtem według stawki 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami podlega opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, ale stawka ryczałtu wynosi 15%, a nie 8,5%.

Czy przychody z umowy dzierżawy znaku towarowego podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% czynszu otrzymywanego na podstawie umowy dzierżawy znaku towarowego oraz zastosowania stawki 12,5% dla kwoty czynszu przekraczającego 100.000 zł.

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą w automatyce przemysłowej może skorzystać z ryczałtu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że podatnik może opodatkować swoje przychody z usług instalowania i uruchamiania urządzeń telemechaniki i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej stawką 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowana jest działalność szkoleniowa?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przychody ze świadczenia usług w zakresie szkoleń sklasyfikowane według symbolu PKWiU 85.59.B, mogą podlegać opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w wysokości 8,5%.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są usługi scrum mastera?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że usługi świadczone przez scrum mastera sklasyfikowane według PKWiU pod kodami 74.90.20.0 oraz 85.59.19.0, są opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowana jest działalność weterynaryjna?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność weterynaryjna prowadzona w formie jednoosobowej działalności gospodarczej może być opodatkowana ryczałtem w wysokości 8,5%.

Czy działalność usługowa z zakresu cyberbezpieczeństwa może być opodatkowana ryczałtem według stawki 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wnioskodawca jest uprawniony do opodatkowania świadczonych usług stawką 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, pomimo iż błędnie odniósł się do przepisu dotyczącego usług edukacyjnych, gdyż jego działalność z zakresu cyberbezpieczeństwa nie kwalifikuje się jako usługi edukacyjne.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są usługi wynajmu sprzętu bez obsługi?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że usługi wynajmu i dzierżawy maszyn oraz urządzeń bez obsługi, sklasyfikowane pod symbolami PKWiU 77.39.19.0 i 77.32.10.0, kwalifikują się do opodatkowania 8,5% stawką zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są usługi związane z obsługą aparatury medycznej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody uzyskiwane ze świadczenia usług związanych z aparaturą medyczną, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 70.22.20.0, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jaką stawką ryczałtu należy opodatkować usługi spawalnicze?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła że, usługi spawalnicze mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy usługi przedstawicielstwa handlowego mogą być opodatkowane w formie ryczałtu według stawki 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychód ze świadczonych usług przedstawicielstwa handlowego, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.12.0, może być opodatkowany w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.

Czy adwokat zatrudniający osobę o wykształceniu prawniczym może skorzystać z 15 % stawki podatkowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca może skorzystać z preferencyjnej stawki opodatkowania w wysokości 15% ze względu na formalne zatrudnienie osoby do wykonywania czynności związanych z zawodem adwokata.

Czy przyszłe przychody ze sprzedaży domów jednorodzinnych mieszkalnych będą opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Dyrektor KIS potwierdził, że przychody ze sprzedaży domów jednorodzinnych mieszkalnych mogą być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych stawką 5,5%. 

Czy wynajem domków letniskowych może być opodatkowany ryczałtem 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynajem domków letniskowych może podlegać opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym według stawki 8,5%.

Czy pośrednictwo w sprzedaży instalacji fotowoltaicznych może być opodatkowane według stawki 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca jest uprawniony do opodatkowania swojej działalności usługowej za pomocą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, przy zastosowaniu stawki 8,5%.

Czy przychód z testowania oprogramowania podlega opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 8,5%?

Dyrektor KIS potwierdził, że przychody ze świadczenia usług, związanych z testowaniem oprogramowania, powinny być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 8,5%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) Ustawy o ryczałcie.

Czy usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego podlegają opodatkowaniu ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację podatkową w sprawie opodatkowania usług pomocy technicznej w dziedzinie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego. KIS potwierdza, że osoby prowadzące działalność gospodarczą w tym zakresie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu wynosi 8,5% zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ta interpretacja ma istotne znaczenie zarówno dla przedsiębiorców, jak i organów administracji skarbowej.

Czy stawka 8,5% podatku dochodowego jest właściwa dla usług pośrednictwa komercyjnego?

Dyrektor KIS potwierdził, że świadczone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń, sklasyfikowane według PKWiU pod symbolem 74.90.12.0 nie są objęte dyspozycją art. 12 ust. 1 pkt 1-4 oraz 6-8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, zatem uzyskane przychody podlegają więc opodatkowaniu stawką 8,5% przewidzianą w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy projektowanie stron internetowych jest opodatkowane ryczałtem w stawce 8,5%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że usługi projektowania stron internetowych są objęte dyspozycją art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, a zatem przychód uzyskany z tytułu tych usług powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 12%.

Czy usługi informatyczne mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Dyrektor KIS potwierdził, że usługi wykonywane przez Wnioskodawcę, sklasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) pod 62.02.30.0, powinny być opodatkowane stawką 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w myśl art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a u.z.p.d.

Czy przychody z projektowania IT nadal mogą być opodatkowane jako ryczałt ewidencjonowany?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że projektowanie aplikacji mobilnych zgodnie z klasyfikacją PKWiU 62.01.12.0 nie może być opodatkowane w formie ryczałtu ewidencjonowanego według stawki 8,5%.

Czy programowanie robotów przemysłowych może być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody uzyskiwane ze świadczenia usług w ramach działalności gospodarczej opisanej w PKWiU 33.20.60.0 mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Czy można opodatkować przychody z działalności spółki cywilnej w formie ryczałtu?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość opodatkowania działalności w formie spółki cywilnej ryczałtem ewidencjonowanym.

Czy usługa budowy elementów turbin wiatrowych podlega opodatkowaniu ryczałtem 5,5%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w interpretacji indywidualnej, wyjaśnia, że usługi związane z budową elektrowni wiatrowej podlegają różnym stawkom ryczałtu. Część budowlana opodatkowana jest ryczałtem w stawce 5,5%, natomiast inne usługi opodatkowane są stawką 8,5%. Według organu podatkowego działalność wnioskodawcy polegająca na przygotowaniu elementów wiatraka nie kwalifikuje się do niższej stawki i powinna być opodatkowana według stawki 8,5%.

Czy żłobki niepubliczne mogą być opodatkowane niższym podatkiem?

Zgodnie z interpretacją Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) przychody z działalności żłobka mogą być opodatkowane ryczałtem według stawki 8,5%.

Czy sprzedaż mieszkań w ramach działalności gospodarczej może być opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym 5,5%?

Wdrożenie systemu ERP. Stawka ryczałtu 8,5% czy 12%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację dotyczącą opodatkowania usług związanych z wdrożeniem zautomatyzowanego systemu księgowego i planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Zgodnie z interpretacją, takie usługi są związane z oprogramowaniem i powinny być opodatkowane stawką ryczałtu w wysokości 12%.

Czy działalność pośrednictwa w sprzedaży aplikacji informatycznych może być opodatkowana ryczałtem 8,5%?

Dyrektor KIS potwierdził, że uzyskiwane przez podatnika przychody ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 74.90.12 "usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń" będą opodatkowane stawką 8,5% ryczałtu.

Czy można opodatkować przychody z profesjonalnego uprawiania piłki nożnej zryczałtowanym podatkiem według stawki 15%?

Przychody uzyskane przez zawodowego piłkarza mogą być opodatkowane 15-procentową stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - wynika z interpretacji podatkowej KIS.

Jaką stawkę podatku powinien zastosować podatnik prowadzący działalność usługową w branży IT?

W ostatnim czasie pojawiły się wątpliwości dotyczące właściwej stawki podatku dla usług świadczonych w ramach działalności gospodarczej. W artykule omawiamy przypadek podatnika, który prowadzi działalność w branży IT i zastanawia się, jaka stawka podatku ma zastosowanie dla jego usług. 

Czy usługi administracyjne mogą być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Interpretacja podatkowa dotycząca opodatkowania usług administracyjnych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wzbudza zainteresowanie przedsiębiorców. Zgodnie z wydaną interpretacją, osoby prowadzące działalność gospodarczą świadczące usługi administracyjne mogą skorzystać z preferencyjnej stawki 8,5%. 

Czy sprzedaż wymiennych wkładek do urządzeń medycznych podlega opodatkowaniu ryczałtem?

Dyrektor KIS potwierdził, że opodatkowanie przychodów z tytułu działalności wytwórczej w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej jest w 5,5% stawce ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Czy wynagrodzenie z umowy licencji na używanie znaku towarowego podlega opodatkowaniu ryczałtem?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wynagrodzenie wynikające z umowy licencji na używanie znaku towarowego może podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Stawka podatkowa wynosi 8,5% przychodów do kwoty 100 000 zł oraz 12,5% przychodów od nadwyżki ponad kwotę 100 000 zł.

Stawka ryczałtu dla usług zarządzania projektami

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że stawka 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych ma zastosowanie do usług zarządzania projektami, które nie są związane z budownictwem.

Jaką stawką ryczałtu podlegają opodatkowaniu usługi edukacyjne?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przychód uzyskiwany ze świadczenia usług w zakresie PKWiU 85.59.19.0 - usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane, podlega opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. c) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

REKLAMA