REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy działalność gospodarcza wnioskodawcy kwalifikuje się do opodatkowania ryczałtem?

PIT
PIT
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność gospodarcza wnioskodawcy, obejmująca zarządzanie systemami informatycznymi i sprzedaż zestawów prezentowych, kwalifikuje się do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z 3% stawką podatku.

Opis Stanu Faktycznego: 

Wnioskodawca, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą od 2020 roku, opodatkowany jest podatkiem liniowym. W ramach swojej działalności świadczy usługi obejmujące zarządzanie systemami informatycznymi oraz sprzedaż zestawów prezentowych, które zawierają różne produkty, takie jak czekolada, miód, słodycze, herbata, kawa, syropy, mydełka, sole do kąpieli, świeczki zapachowe, kule musujące do kąpieli, kremy do rąk, olejki, spraye do twarzy.

REKLAMA

Wnioskodawca pytał o możliwość opodatkowania swojej działalności ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i właściwą stawkę podatku dla tej formy opodatkowania, z uwzględnieniem kodów PKWiU. Argumentował, że jego działalność, sklasyfikowana w ramach kodów PKWiU, kwalifikuje się do opodatkowania 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Stanowisko Organu Podatkowego: 

REKLAMA

Dyrektor KIS ustalił, że działalność wnioskodawcy kwalifikuje się do opodatkowania w formie ryczałtu z 3% stawką. Wskazano, że wnioskodawca musi złożyć oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania i nie przekroczył limitu przychodów określonego w ustawie.

"Przenosząc powołane przepisy na grunt niniejszej sprawy stwierdzić należy, że będzie Pan mógł opodatkować uzyskiwane przychody zryczałtowanym podatkiem dochodowym, gdyż jak wynika z opisu sprawy złoży Pan naczelnikowi urzędu skarbowego stosowne oświadczenie o wyborze opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a ponadto nie będą miały zastosowania wyłączenia, o których mowa w art. 6 i 8 ustawy o zryczałtowanych podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Dla przychodów uzyskanych z tytułu będącej przedmiotem pytania działalności, tj. mieszczącej się w grupowaniach: PKWiU 47.00.17.0, PKWiU 47.00.16.0, PKWiU 47.00.24.0, PKWiU 47.00.21.0, PKWiU 47.00.26.0, PKWiU 47.00.76.0, PKWiU 47.00.86.0, stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wynosi 3,0%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne." - wskazał organ.

Źródło: Możliwość zastosowania 3% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usługi sprzedaży zestawów prezentowych przygo... - Interpretacja - 0115-KDST2-1.4011.396.2023.2.MR

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Podatki
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy wydatki na budowę ogrodu mającego służyć jako biuro można zaliczyć do kosztów podatkowych?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki związane z budową ogrodu, mającego służyć jako biuro w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, nie mogą być bezpośrednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

    Czy sprzedaż licencji do używania aplikacji komputerowych może być rozliczana miesięcznie?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż licencji do używania aplikacji komputerowych w różnych wariantach subskrypcji nie może być rozliczana w miesięcznych okresach rozliczeniowych, jeśli strony nie ustaliły takiego sposobu rozliczania w umowie lub na wystawionej fakturze.

    Czy wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy podlega opodatkowaniu?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, wypłacone pracownikowi przywróconemu do pracy przez sąd, stanowi przychód ze stosunku pracy i podlega opodatkowaniu oraz oskładkowaniu.

    Czy zakup łodzi motorowej może być kosztem uzyskania przychodu?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki związane z eksploatacją łodzi mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu, pod warunkiem, że będą one służyć celom pracowniczym, natomiast odpisy amortyzacyjne oraz inne koszty związane z nabyciem i utrzymaniem łodzi nie kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodu.

    REKLAMA

    Czy wydatki na sensor do pomiaru cukru można odliczyć od podatku dochodowego?

    Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na zakup sensorów do pomiaru cukru mogą być odliczone w ramach ulgi rehabilitacyjnej w zeznaniu podatkowym.

    Czy prezenty okolicznościowe dla pracowników są opodatkowane PIT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że prezenty okolicznościowe przekazywane pracownikom nie będą stanowić dla nich przychodu ze stosunku pracy i w związku z tym na pracodawcy, jako płatniku, nie będą ciążyły obowiązki związane z pobraniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.

    Czy zakup robota przemysłowego do usług serwisowych uprawnia do ulgi na robotyzację?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że robot przemysłowy wykorzystywany do usług serwisowych nie kwalifikuje się do ulgi na robotyzację przewidzianej w art. 38eb ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).

    Czy odszkodowanie z tytułu śmierci bliskiej osoby jest zwolnione z podatku dochodowego?

    Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenie otrzymane na mocy ugody, wynikające z wypadku, w którym zginęła matka wnioskodawcy, korzysta ze zwolnienia podatkowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).

    REKLAMA

    Czy umorzenie długu z kredytu hipotecznego podlega opodatkowaniu?

    W świetle interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej pojawiły się istotne wytyczne dotyczące traktowania podatkowego umorzenia pozostałej kwoty kredytu hipotecznego. Zgodnie z tą interpretacją, nie każde umorzenie długu z tytułu kredytu hipotecznego będzie objęte zaniechaniem poboru podatku.

    Czy wniesienie darowizny na rzecz fundacji rodzinnej generuje dla spółki przychód podlegający opodatkowaniu?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wniesienie darowizny na rzecz fundacji rodzinnej nie generuje dla spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).

    REKLAMA