REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy sprzedaż wymiennych wkładek do urządzeń medycznych podlega opodatkowaniu ryczałtem?

PIT
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektor KIS potwierdził, że opodatkowanie przychodów z tytułu działalności wytwórczej w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej jest w 5,5% stawce ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Wyprodukowane wymienne wkładki do urządzeń medycznych

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą, prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie produkcji urządzeń medycznych. W ramach swojej działalności Wnioskodawca zamawia elastyczny wężyk, który następnie obrabia poprzez cięcie na mniejsze kawałki i łączenie ich z odpowiednią końcówką. Ostatecznym produktem są wymienne wkładki do urządzeń medycznych, które stanowią niezbędny element dla prawidłowego działania tych urządzeń. Wnioskodawca sprzedaje te produkty. 

REKLAMA

W tym stanie sprawy zadał podatnik pytanie: Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu sprzedaży wyprodukowanych wkładek mogą podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%?

Stawka ryczałtu 5,5%

REKLAMA

Zgodnie z odpowiedzią udzieloną przez Dyrektora KIS, przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu sprzedaży wymiennych wkładek do urządzeń medycznych mogą podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%. Organ powołał się przy tym na art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który przewiduje, że przychody z tytułu sprzedaży wytworzonych towarów podlegają opodatkowaniu ryczałtem.

"Mając na względzie powołane przepisy prawa podatkowego oraz treść wniosku, przychody uzyskiwane przez Pana z tytułu wytwarzania w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej (...) należy opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 5,5%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a) ww. ustawy." - wskazał organ. 

Podsumowanie

Wnioskodawca otrzymał informację, że przychody z tytułu sprzedaży wyprodukowanych wkładek do urządzeń medycznych mogą podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%. Dla Wnioskodawcy oznacza to, że może korzystać z preferencyjnego systemu opodatkowania, co może przynieść mu korzyści finansowe. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Interpretacja indywidualna z dnia 24 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.806.2022.3.AS

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Podatki
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy odszkodowanie odpowiadające wysokości zapłaconych odsetek za zwłokę z tytułu nieterminowej wpłaty podatku dochodowego stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że odszkodowanie odpowiadające wysokości zapłaconych odsetek za zwłokę z tytułu nieterminowej wpłaty podatku dochodowego, otrzymane na podstawie polisy OC biura rachunkowego, nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu, na podstawie art. 14 ust. 3 pkt 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Czy wyroby z konopi Cannabis w formie papierosów to cygara?

    Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wyroby z konopi Cannabis w formie papierosów powinny być oznaczane znakami akcyzy przed ich importem, zgodnie z obowiązującymi przepisami o cygarach i cygaretkach, a nie jako papierosy.

    Czy ulga termomodernizacyjna obejmuje wymianę pokrycia dachowego?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wymiana pokrycia dachowego jako część przedsięwzięcia termomodernizacyjnego może korzystać z ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

    Czy sprzedaż apartamentów wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej podlega zwolnieniu z VAT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż apartamentów wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej podlega zwolnieniu z podatku VAT, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

    REKLAMA

    Czy wydatki na kosmetyki, usługi kosmetyczne i fryzjerskie oraz rajstopy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że wydatki na kosmetyki, usługi kosmetyczne i fryzjerskie oraz rajstopy w odpowiednim kolorze nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ponieważ mają one charakter wydatków osobistych związanych z poprawą wizerunku i w konsekwencji nie można ich uznać za ściśle związane z działalnością gospodarczą.

    Czy świadczenie usług masażu leczniczego podlega zwolnieniu z podatku VAT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi masażu leczniczego świadczone przez podatniczkę nie będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT, gdyż nie spełnia ona wymogów podmiotowych określonych w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT dotyczących wykonywania zawodów medycznych.

    Czy usługi świadczone przez kluby sportowe podlegają zwolnieniu z VAT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi świadczone przez kluby sportowe, takie jak prowadzenie szkółki piłkarskiej czy organizacja obozów piłkarskich dla dzieci, mogą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT, pod warunkiem że spełniają określone warunki.

    Czy odsetki za opóźnienie w spełnieniu zadośćuczynienia są zwolnione z podatku dochodowego?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji potwierdziła, że odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia zadośćuczynienia, które korzysta ze zwolnienia z opodatkowania, są również zwolnione z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 95b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    REKLAMA

    Czy dyrektor przedszkola może zastosować 3% stawkę ryczałtu dla przychodów z dotacji oświatowej?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że dyrektor przedszkola może stosować stawkę ryczałtu w wysokości 3% dla przychodów z dotacji oświatowej przeznaczonych na jego wynagrodzenie, pod warunkiem prowadzenia odpowiedniej ewidencji przychodów.

    Czy stypendia stażowe dla uczniów są zwolnione z podatku dochodowego?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której potwierdziła, że stypendia stażowe udzielane w ramach programu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego + stanowią dla uczniów (uczestników projektu) przychód z innych źródeł korzystający ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 

    REKLAMA