Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą w automatyce przemysłowej może skorzystać z ryczałtu?
REKLAMA
REKLAMA
- Automatyka przemysłowa a stawka ryczałtu
- KIS: działalność automatyki przemysłowej objęta stawką ryczałtu 8,5%
Automatyka przemysłowa a stawka ryczałtu
Wnioskodawcą jest osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, zajmującą się inżynierią i doradztwem technicznym w zakresie automatyki przemysłowej. Działalność mężczyzny obejmuje głównie instalację, uruchamianie, integrację, serwisowanie oraz modyfikację maszyn i urządzeń przemysłowych. Podatnik zajmuje się również programowaniem sterowników przemysłowych i robotów. Większość klientów to przedsiębiorcy, dla których podatnik realizuje projekty zgodnie z ściśle określonymi standardami technologicznymi.
REKLAMA
Mężczyzna skierował pytanie do KIS czy przychody ze świadczenia usług mogą być objęte stawką ryczałtu 8,5%. Wnioskodawca jest zdania, że przychody mogą być opodatkowane w wysokości 8,5%.
KIS: działalność automatyki przemysłowej objęta stawką ryczałtu 8,5%
Według KIS, przedstawione stanowisko przez podatnika było prawidłowe. KIS uznała, że przychody uzyskiwane ze świadczenia usług instalowania i uruchamiania urządzeń telemechaniki i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej mogą być opodatkowane stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wynoszącą 8,5%. Organ odwołał się do art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, który umożliwia stosowanie wskazanej stawki dla określonych rodzajów działalności gospodarczej, w tym dla usług instalowania systemów do sterowania procesami przemysłowymi, które wpisują się w działalność wykonywaną przez wnioskodawcę.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.