REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Interpretacje podatkowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sprzedaż działek gruntowych nieobjętych planem zagospodarowania przestrzennego nie podlega opodatkowaniu VAT

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że transakcja sprzedaży dwóch działek, które są działkami rolnymi i nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Jak KIS interpretuje przychody z najmu prywatnego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą sposobu ustalania przychodów z najmu prywatnego. Zgodnie z tą interpretacją, kwota czynszu określona w umowie najmu stanowi przysporzenie majątkowe wynajmującego i generuje przychód podatkowy. Natomiast dodatkowe opłaty, takie jak koszty mediów, nie stanowią przysporzenia majątkowego dla wynajmującego, jeśli umowa najmu zobowiązuje najemcę do ich pokrycia.

Czy elektroniczne przechowywanie faktur jest zgodne z przepisami podatkowymi?

Dyrektor KIS potwierdził, że przechowywanie faktur zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej jest zgodne z przepisami podatkowymi. 

Czy opłaty za dodatkowe opcje w grach internetowych są opodatkowane VAT-em?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że że opodatkowanie VAT dotyczy sytuacji, gdy usługi są świadczone za wynagrodzeniem oraz istnieje bezpośredni związek między usługami, a płatnościami. W ocenie KIS, w kontekście gier, gdzie istnieją dodatkowe opcje, płatne przez graczy za konkretne funkcje, spełnione są kryteria usług podlegających opodatkowaniu.

REKLAMA

Czy podatnik będzie musiał płacić PIT od zbycia nieruchomości po 50 latach? Analiza interpretacji KIS/MF

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację w której wyjaśnia, że sprzedaż nieruchomości (działek) nie będzie stanowiła źródła przychodu, jeśli zostanie dokonana po upływie pięciu lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie tych nieruchomości, i nie nastąpi w wykonaniu podatkowoprawnej działalności gospodarczej.

Czy przekazanie kapitału rezerwowego może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy zaliczania do kosztów uzyskania przychodu kwoty przekazanej na kapitał rezerwowy. W świetle przepisów podatkowych, takie zaliczenie jest możliwe, jednak pod pewnymi warunkami. KIS wyjaśnia te warunki, odnosząc się do konkretnego przypadku przedstawionego przez wnioskodawcę.

Podatnik otrzymał darowiznę od siostry. Co na to fiskus?

Podatnik otrzymał darowiznę od siostry i zastanawia się, czy może ją zadeklarować w urzędzie skarbowym. Krajowa Informacja Skarbowa wydała interpretację w tej sprawie.

Czy wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne jest opodatkowane?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych, o których mowa w art. 176 § 1 Kodeksu spółek handlowych. Zgodnie z interpretacją, takie wynagrodzenia stanowią przychód z "innych źródeł" w kontekście podatku dochodowego od osób fizycznych.

REKLAMA

Interpretacja KIS: Czy Amerykańskie Świadczenie Wdowie Może Być Uznane za Świadczenie Rodzinne w Polsce?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy pytania, czy świadczenie wdowie wypłacane przez amerykańską Administrację Zakładów Ubezpieczeń Społecznych może być uznane za świadczenie rodzinne w Polsce i tym samym zwolnione z opodatkowania.

Prawo do pełnej ulgi prorodzinnej dla samotnie wychowującego rodzica - Interpretacja KIS

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą prawa do ulgi prorodzinnej dla samotnie wychowującego rodzica. Według KIS, jeśli tylko jeden z rodziców faktycznie wykonuje władzę rodzicielską, to tylko temu rodzicowi przysługuje prawo do pełnej ulgi prorodzinnej.

Czy podatnik skorzysta z zaniechania poboru podatku od umorzonej części kredytu hipotecznego zaciągniętego na opłaty okołokredytowe?

Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczy możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów w przypadku zawarcia z bankiem ugody (przewalutowanie kredytu, umorzenie wierzytelności wynikających z kredytu oraz w przypadku otrzymania świadczeń związanych z zastosowaniem ujemnego oprocentowania kredytu).

Czy możemy skorzystać z zaniechania poboru podatku w przypadku ugody bankowej dotyczącej kredytu hipotecznego?

W niedawno wydanej interpretacji, organ podatkowy wyjaśnił warunki, na jakich niektóre dochody związane z kredytem hipotecznym mogą być zwolnione z podatku dochodowego. Ten artykuł ma na celu rozbicie tej skomplikowanej interpretacji na bardziej zrozumiałą formę, dostarczając wgląd w stanowisko organu podatkowego i jego implikacje dla podatników.

Jak przekształcenie spółki wpływa na opodatkowanie dochodów wspólników?

Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczy opodatkowania dochodów wspólników w wyniku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową. Według organu, zysk wypracowany przez spółkę przed przekształceniem, wypłacony wspólnikom, stanie się ich przychodem i będzie opodatkowany stawką 19%. Przekształcenie spółki oraz przeniesienie kapitału zapasowego nie generuje obowiązku podatkowego dla wspólników.

Czy Cech rzemieślniczy może uniknąć podatku VAT od przychodów z wynajmu budynku?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że uzyskane przychody za wynajem, które Cech przeznacza na to, żeby utrzymać budynek Cechu, którego Cech jest właścicielem, korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT do momentu, gdy wartość sprzedaży nie przekroczy kwoty 200.000 zł.

Czy dochody ze sprzedaży nieruchomości rolnych podlegają opodatkowaniu? Analiza stanowiska KIS

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości rolnych. Zgodnie z interpretacją, sprzedaż takiej nieruchomości może być zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Czy przedsiębiorca może nadal rozliczać się na zasadzie ryczałtu, gdy przewiduje że przekroczy w danym roku podatkowym 2 milionów euro sprzedaży?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdza możliwość kontynuacji rozliczania się na zasadzie ryczałtu, mimo przekroczenia wartości planowanej sprzedaży 2 milionów euro. W odpowiedzi na pytanie przedsiębiorcy, resort wskazuje na zastosowanie odpowiedniego artykułu ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.

Uprawnienia do rozpoznania kosztów podatkowych przy nieodpłatnym zbyciu części zakładu górniczego

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy możliwości rozpoznania w kosztach podatkowych wartości prawa użytkowania wieczystego gruntów w przypadku nieodpłatnego zbycia części zakładu górniczego.

Czy metoda FIFO jest poprawnym sposobem odliczania wydatków powyżej limitu podatkowego?

Spółka logistyczna z Polski otrzymała potwierdzenie prawidłowości stosowania metody FIFO w odliczaniu wydatków powyżej limitu, zgodnie z interpretacją Ministerstwa Finansów. W związku z uchyleniem przepisu dotyczącego limitu wydatków, Spółka będzie mogła odliczać poniesione koszty w latach 2022-2026. Decyzja ta ma znaczenie nie tylko dla Spółki, lecz także dla innych podmiotów poszukujących pewności prawnej w tej kwestii. Interpretacja ta potwierdza elastyczność wyboru metody odliczania wydatków powyżej limitu.

Czy ustanowienie służebności osobistej przy darowiźnie mieszkania wpływa na opodatkowanie?

W artykule omawiamy kwestię ustanawiania służebności osobistej w przypadku umowy darowizny nieruchomości. Przedstawiamy stanowisko organów podatkowych dotyczące opodatkowania takiego polecenia, oraz jak obliczyć wartość ciężaru darowizny. Dowiedz się więcej o tej tematyce i zastosuj praktyczne wskazówki.

Czy diety z podróży służbowych można zaliczyć do kosztów działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych, które odbywają podróże służbowe, mogą zaliczyć wartość diet do kosztów uzyskania przychodów.

Czy usługi architektury sieciowej podlegają opodatkowaniu stawką 8,5% ryczałtu?

Ryczałt od dochodów spółek a korzystanie z form wsparcia dla przedsiębiorców

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 9 stycznia 2023 r. potwierdza, że korzystanie przez spółkę z różnych form wsparcia dla przedsiębiorców, niezależnie od źródła, z jakiego pochodzą środki, nie wyklucza możliwości opodatkowania spółki w formie ryczałtu od dochodów spółek oraz nie powoduje utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek po wyborze tej formy opodatkowania.

Jakie są skutki podatkowe przyjmowania płatności w kryptowalutach dla Spółki za doświadczone przez nią usługi ?

W artykule omawiamy konsekwencje podatkowe związane z akceptacją płatności w kryptowalutach przez przedsiębiorstwa. Interpretacja organu administracji skarbowej dotyczy uwzględnienia takich transakcji jako dochód z działalności gospodarczej lub dochód z zbycia kryptowaluty w zależności od czasu przetrzymywania. Wnioskodawca stara się dowiedzieć, jakie skutki podatkowe będą miały te operacje. Odkryj szczegóły dotyczące rozliczeń podatkowych związanych z kryptowalutami w dalszej części artykułu.

Czy hodowla i sprzedaż pijawek jest zwolniona z PIT?

Według interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) do przychodów z działalności polegającej na hodowli pijawek w Polsce nie znajdują zastosowania przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: "ustawy o PIT"). Stanowisko organu podatkowego wynika z przepisu ustawy o PIT, który uwzględnia zwolnienie dla dochodów z działalności rolniczej. 

Czy firma renowacyjna może rozliczać się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za usługi renowacji obiektów zabytkowych?

Dyrektor KIS potwierdził opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU 91.03.10.0 (usługi związane z działalnością historycznych miejsc i budynków oraz podobnych atrakcji turystycznych) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Elektroniczne dokumenty źródłowe są prawidłowym potwierdzeniem kosztów uzyskania

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 20 stycznia 2023 r. potwierdza, że posiadanie elektronicznych dokumentów źródłowych (faktur i innych dokumentów potwierdzających poniesienie wydatków), które pierwotnie otrzymano w wersji papierowej, stanowi prawidłowe potwierdzenie poniesienia wydatku uprawniające do rozpoznania danego wydatku jako kosztu uzyskania przychodów.

Czy faktura za usługę kształcenia w zawodzie lekarza może być zaksięgowana jako koszt działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatek na naukę na uczelni, poniesiony przed rozszerzeniem działalności o usługi lekarskie, nie jest związany z działalnością gospodarczą i nie może być uznany za koszt uzyskania przychodów.

Czy firma odsprzedająca energię elektryczną z farmy fotowoltaicznej potrzebuje rejestracji i deklaracji podatku akcyzowego?

W artykule omawiana jest kwestia obowiązków podatkowych związanych z odsprzedażą energii elektrycznej przez przedsiębiorstwo posiadające farmę fotowoltaiczną. Sprawa ta dotyczy podatnika, który zwrócił się do organów administracji skarbowej w celu ustalenia swoich praw i obowiązków. W artykule przedstawiono stanowisko organów oraz interpretację przepisów dotyczących podatku akcyzowego. Wynika z niej, że firma nie ma obowiązku rejestracji podatku akcyzowego i sporządzania deklaracji, co jest istotnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa.

Opodatkowanie przychodów z produkcji i montażu mebli

W artykule przedstawiamy interpretację organu podatkowego dotyczącą właściwej stawki podatku dla producenta mebli z własnego materiału. Wnioskodawca, obecnie opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, zwrócił się do organu o potwierdzenie, czy stawka podatku wynosząca 5,5% jest właściwa dla jego działalności. Organ podatkowy po analizie przepisów ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych potwierdził, że Wnioskodawca nieprawidłowo zastosował tę stawkę. Interpretacja ma istotne znaczenie dla podatnika oraz dla organów skarbowych, zapewniając jasność w kwestii rozliczania podatku od przychodów w branży produkcji mebli.

Czy wydatki na dokumentację projektową można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki poniesione przez spółkę na sporządzenie projektów budowlanych sieci wodociągowo-kanalizacyjnej wraz z pozwoleniem na budowę nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ponieważ zostały przekazane gminie w formie darowizny, co zgodnie z przepisami podatkowymi wyłącza możliwość uznania ich za koszt uzyskania przychodów.

Stawka ryczałtu dla architekta systemów i wymiany informacji.

Artykuł przedstawia interpretację przepisów podatkowych dotyczących możliwości opodatkowania działalności gospodarczej w formie ryczałtu. Wnioskodawca, który zajmuje się doradztwem i projektowaniem w obszarze architektury systemów i wymiany informacji między nimi, zwrócił się o indywidualną interpretację przepisów. Według udzielonej odpowiedzi Krajowej Izby Skarbowej Wnioskodawca może opodatkować swoje przychody w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, przy stawce 12%. Ta interpretacja dotyczy także podobnych działalności usługowych i ma istotne znaczenie dla organów administracji skarbowej.

Czy spółka jawna może skorzystać z zwolnienia z podatku VAT przy przekazaniu nieruchomości wspólnikom?

Dyrektor KIS potwierdził, że spółka ma prawo skorzystać z zwolnienia z podatku VAT w przypadku czynności przekazania nieruchomości zabudowanej do majątku prywatnego wspólników spółki jawnej, jeśli pomiędzy pierwszym zasiedleniem nieruchomości a jej dostawą upłynął okres dłuższy niż 2 lata. 

Jakie stawki ryczałtu obowiązują przy usługach związanych z pomocą techniczną i szkoleniami z cyberbezpieczeństwa?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania różnych usług IT. W zależności od klasyfikacji usług, stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych może wynosić 8,5% lub 12%.

Czy dochody z zagranicznej spółki transparentnej na Malcie powinny być opodatkowane w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania dochodów uzyskanych przez polskiego rezydenta z działalności gospodarczej prowadzonej za pośrednictwem spółki zarejestrowanej na Malcie. Zgodnie z interpretacją, dochody te nie będą opodatkowane w Polsce, a metoda unikania podwójnego opodatkowania będzie miała zastosowanie.

Czy umorzenie kredytu we frankach szwajcarskich na cele mieszkaniowe jest zwolnione z podatku dochodowego?

W świetle najnowszej interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej, osoby, które zawarły umowę kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich i później przeliczyły go na złotówki, mogą skorzystać z zaniechania poboru podatku dochodowego od korzyści majątkowej wynikłej z umorzenia części tego kredytu.

Kiedy przysługuje ulga prorodzinna?

Interpretacja Dyrektora KIS dostarcza ważnych wytycznych dotyczących prawa do ulgi prorodzinnej. Organ podkreślił znaczenie wykonywania władzy rodzicielskiej i ponoszenia kosztów utrzymania dzieci.

Czy osoba prowadząca działalność geodezyjną i szacująca wartość nieruchomości może skorzystać z zwolnienia podmiotowego w VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, dotyczącą prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Najważniejszą konkluzją jest to, że wnioskodawca ma prawo do korzystania z tego zwolnienia, mimo prowadzenia działalności sklasyfikowanej w PKD, które mogłoby sugerować wykluczenie prawa do "zwolnienia podmiotowego".

Czy likwidacja spółki z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi generuje przychód podatkowy?

Czy likwidacja spółki z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi generuje przychód do opodatkowania? Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wskazuje, że nie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu stanowisku.

Czy hodowla pijawek w Polsce jest zwolniona z VAT?

Artykuł przedstawia interpretację Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą zwolnienia z VAT dla hodowców pijawek. Osoba fizyczna, prowadząca hodowlę tych zwierząt w warunkach laboratoryjnych, ma prawo skorzystać z tego zwolnienia, mimo braku statusu rolnika czy posiadania gruntów rolnych. Analiza przepisów ustawy o VAT potwierdza, że sprzedaż wyhodowanych pijawek również podlega tego rodzaju zwolnieniu. Wniosek ten pozwala hodowcy uniknąć rejestracji jako płatnik VAT.

Interpretacja KIS: Korzystanie z pomocy publicznej w kontekście działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że Spółka, prowadząc działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE), ma prawo korzystać z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych. Pomoc ta została przyznana w związku z inwestycjami realizowanymi na podstawie Zezwolenia, a jej korzystanie jest możliwe do końca funkcjonowania strefy, tj. do 31 grudnia 2026 r., lub do wcześniejszego wyczerpania limitu pomocy.

Czy streamerka może otrzymywać darowizny od widzów bez opodatkowania?

Streamerka otrzymująca wpłaty od anonimowych widzów za udostępniane treści na platformie streamingowej zwróciła się do Krajowej Informacji Skarbowej z pytaniem, czy te wpłaty mogą być traktowane jako darowizny. KIS odpowiedziała twierdząco, uzasadniając to przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn. Artykuł omawia interpretację KIS w sprawie opodatkowania darowizn dla streamerki oraz kwotę wolną od podatku, jaką może wykorzystać.

Czy działalność informacyjna dotycząca legalizacji pobytu i zatrudnienia obcokrajowców jest zwolniona z VAT?

Dyrektor KIS potwierdził, że gdy wartość sprzedaży usług świadczonych przez wnioskodawcę nie przekroczy w trakcie roku podatkowego wskazaną w art. 113 ust. 1 ustawy kwotę 200.000 zł, to zwolnienie z VAT będzie przysługiwać. 

Czy usługi informatyczne mogą być opodatkowane w formie ryczałtu? Stanowisko KIS

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania ryczałtowego usług związanych z technologiami informatycznymi. W swoim stanowisku, KIS podkreśliła, że klasyfikacja usług według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) ma bezpośredni wpływ na możliwość i wysokość opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy nabyciu bonu rezerwacyjnego - interpretacja KIS

Interpretacja indywidualna Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnia moment powstania obowiązku podatkowego w związku z nabyciem bonu rezerwacyjnego. Zgodnie z interpretacją, obowiązek podatkowy powstaje w momencie faktycznej dostawy towaru lub wykonania usługi, do której uprawnia dany bon, a nie w momencie jego nabycia.

Czy właściciel wydzierżawionych krów mlecznych musi odprowadzać podatek od czynszu dzierżawnego?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotycząca dzierżawy krów mlecznych wywołuje wiele pytań. W skrócie, KIS uznała, że dochód z dzierżawy krów mlecznych podlega opodatkowaniu, mimo że krowy te zostały włączone do gospodarstwa rolnego dzierżawcy.

Czy gmina może odliczyć VAT w związku z budową wiaty biesiadnej, która miała poprawić jakość życia mieszkańców?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdził, że gmina, będąca podatnikiem podatku od towarów i usług, nie ma możliwości odliczenia podatku, który został naliczony w ramach realizowanego projektu. 

Czy darowizna od ciotki (opiekuna prawnego) jest zwolniona z podatku?

W interpretacji indywidualnej z 10 stycznia 2023 roku, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnił, że darowizna od ciotki, która była opiekunem prawnym i tworzyła rodzinę zastępczą dla wnioskodawcy, może być zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Czy przekazanie paliwa, jako prezentu o małej wartości, podlega opodatkowaniu VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, ze nieodpłatne przekazanie paliwa (gazu LPG, benzyny, oleju napędowego) klientowi, jako prezentu o małej wartości (do 20 zł), nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz nie podlega ewidencji w kasie fiskalnej.

Czy sprzedaż działki rolnej pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego? Interpretacja KIS/MF

W artykule omawia się interpretację Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku sprzedaży nieruchomości rolnych. Spółka X sp. z o.o., zajmująca się sprzedażą hurtową owoców i warzyw, zgłosiła wniosek o zwolnienie podatkowe w związku z transakcją sprzedaży nieruchomości gruntowej wykorzystywanej wcześniej na cele rolnicze. Czy Spółka może skorzystać z tego zwolnienia, mimo że sprzedaż nastąpiła przed upływem pięciu lat od nabycia? Zapoznajmy się z analizą stanowiska KIS oraz przesłankami zwolnienia, które zostały przedstawione w tym artykule.

Czy wypłata niewypłaconych zysków Spółki Cywilnej dla wspólników generuje obowiązek podatkowy od osób fizycznych?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy opodatkowania niewypłaconych zysków wypracowanych przez Spółkę Cywilną po jej przekształceniu w Spółkę z o.o. Zgodnie z interpretacją, Spółka z o.o., która wypłaca niewypłacone dotąd zyski wypracowane przez Spółkę Cywilną przed przekształceniem, nie pełni funkcji płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.

REKLAMA