REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że podstawą opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych jest pełna kwota wpłaconych stawek graczy, bez pomniejszania o prowizję pobraną przez spółkę.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że bony żywnościowe przekazane pracownikom parku narodowego, w celu zapewnienia posiłków profilaktycznych, będą stanowić dla nich przychód ze stosunku pracy, zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż części kolekcji znaczków pocztowych nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT).
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że umowy sprzedaży monet wykonanych ze złota dewizowego nie podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako umowy sprzedaży walut obcych.
REKLAMA
Dyrektor KIS w swojej interpretacji wyjaśnił, że po zniesieniu wspólności majątkowej, przeniesienie kosztów utrzymania nieruchomości, w której małżonek posiada ½ udziału, stanowi świadczenie podlegające opodatkowaniu VAT. W związku z tym wnioskodawczyni powinna wystawić fakturę VAT na rzecz małżonka.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wybór formy opodatkowania usług krótkoterminowego zakwaterowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej przy korzystaniu z internetowego portalu rezerwacyjnego jest prawidłowy.
Komornik po otrzymaniu kwoty potrąconej z tytułu zajęcia wierzytelności z tytułu faktury za najem i dzierżawę nie jest podatnikiem ani płatnikiem podatku VAT - tak wynika z interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS).
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że koszt wytworzenia energii, zużytej bezpośrednio w procesie produkcji, stanowi koszt uzyskania przychodów w okresie, w którym spółka osiąga przychody ze sprzedaży wyrobów gotowych.
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że Wnioskodawca może dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę wydaną na zakup kas (w ramach ustawowych limitów) w rozliczeniu za dowolne okresy rozliczeniowe następujące po rozpoczęciu prowadzenia ewidencji obrotu na danej kasie fiskalnej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca nie ma prawa do pomniejszenia przychodów z faktur za usługi odbioru odpadów komunalnych w wyniku zawarcia umowy nowacji.
Dyrektor KIS potwierdził, że Uniwersytetowi nie przysługuje obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupów dokonywanych w związku z realizacją projektu.
Dyrektor KIS potwierdził, że jeśli Stowarzyszenie wykonuje wyłącznie czynności statutowe (zwolnione od VAT), to nie będzie miało prawa do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług w ramach projektu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że planowane zatrudnienie przez spółkę jednego pracownika spełnia warunek opodatkowania ryczałtem od przychodów spółek zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dyrektor KIS potwierdził możliwość wyrejestrowania kasy rejestrującej w sytuacji zaprzestania dokonywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki poniesione przez wnioskodawcę przed rozszerzeniem swojej działalności o usługi transportu lotniczego nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Jednak wydatki, które zostaną poniesione po rozszerzeniu działalności o te usługi, mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że w związku ze stwierdzonymi Niedoborami (stratami) Spółka nie ma obowiązku korekty odliczonego podatku naliczonego.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) spółka, która prowadzi działalność rolniczą polegającą na hodowli i sprzedaży bluszczu na panelu oraz sprzedaży sadzonek nie podlega opodatkowaniu podatkiem CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup garnituru przez iluzjonistę nie może zostać uznany za koszt uzyskania przychodu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła prawidłowość stanowiska wnioskodawcy, wskazując, że spełnia on warunki do zwolnienia od akcyzy na gaz LPG przeznaczony do wózków widłowych, zgodnie z § 4 rozporządzenia w sprawie zwolnień, jako że gaz klasyfikowany jest jako LPG, rozlewany jest w składzie podatkowym, a wózki widłowe nie kwalifikują się jako pojazdy samochodowe zgodnie z prawem o ruchu drogowym
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) biogaz wytwarzany przez spółkę i spalany w tzw. pochodni nie podlega opodatkowaniu akcyzą, a stawka akcyzy wynosi 0 zł.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) odpłatna cesja praw z umowy ubezpieczenia podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, o ile spełnia kryteria umowy sprzedaży, zgodnie z postanowieniami kodeksu cywilnego.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że przekazanie środków pieniężnych na podstawie umowy powiernictwa nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Dyrektor KIS potwierdził, że Gmina ma prawo do częściowego odliczenia i zwrotu podatku VAT z inwestycji, z zachowaniem odpowiednich proporcji ustalonych przez Zakład.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wnioskodawca, prowadzący działalność związaną z wydawaniem gier komputerowych dostępnych do pobrania przez internet, może opodatkować swoje przychody ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sfinansowanie przez jednostkę budżetową podlegającą pod Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) szczepienia ochronnego przeciwko grypie oraz kleszczowemu zapaleniu mózgu dla pracowników i żołnierzy nie generuje przychodu podlegającemu opodatkowaniu PIT.
Produkcja pelletu opałowego z otrąb pszennych, żytnich lub owsianych nie jest objęta podatkiem akcyzowym - potwierdził Dyrektor KIS.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca może skorzystać z preferencyjnej stawki opodatkowania w wysokości 15% ze względu na formalne zatrudnienie osoby do wykonywania czynności związanych z zawodem adwokata.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że kwoty otrzymane od kupujących na pokrycie kosztów wysyłki nie stanowią dla sprzedającego towar przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym (PIT).
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) koszty użytkowania i amortyzacji samochodów osobowych używanych przez pracowników niebędących wspólnikami spółki, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w wysokości 50% tych kosztów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że voucher na pobyt w hotelu SPA przekazywany pracownikom jako nagroda jubileuszowa, mający charakter darowizny, nie podlega opodatkowaniu.
Dyrektor KIS potwierdził, że do sprzedaży używanych mebli, oświetlenia oraz dodatków do wnętrz, zakupionych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i niewystawiających dokumentów sprzedaży na giełdach, udokumentowanych dowodami wewnętrznymi niezawierającymi danych sprzedawcy, można stosować procedurę VAT-marża
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki poniesione na szkolenia dla agentów mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, podczas gdy koszty związane z integracją klasyfikowane są jako koszty reprezentacji i nie mogą być odliczane podatkowo.
Dyrektor KIS potwierdził, że jeśli przy nabyciu działek nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego, to ich darowizna na rzecz dzieci nie podlega opodatkowaniu VAT.
Podatnicy świadczący usługi psychoterapeutyczne, zwolnione z podatku VAT, mogą być zwolnieni z obowiązku posiadania kasy rejestrującej, jeśli wszystkie płatności są dokonywane za pośrednictwem BLIKa - potwierdził Dyrektor KIS.
Dyrektor KIS potwierdził, że Bankowi nie będzie przysługiwało, ani w całości ani w części, prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wynikającego z faktury dokumentującej zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej. Wynika to z faktu, że współczynnik proporcji stosowany przez Bank w roku podatkowym, w którym Bank dokonał zakupu, zgodnie z w/w przepisami wynosi 0%.
Dyrektor KIS stwierdził, że wnioskodawca, który prowadził działalność w ramach spółki, nie był uprawniony do zakupu miału węglowego o kodzie CN 2702 w ramach zwolnienia z akcyzy, o którym mowa w art. 31a ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku akcyzowym. Tym samym winien on dokonać zakupu wyrobu węglowego z zawartym w cenie podatkiem akcyzowym.
Dyrektor KIS potwierdził, że usługi, świadczone przez Wnioskodawcę, jako osobę prowadzącą placówkę artystyczną, będą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że zakup gąsienic o wartości 20 tys. zł netto każda może być bezpośrednio zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w bieżącym okresie, zarówno w przypadku własności, jak i leasingu operacyjnego, ponieważ gąsienice nie stanowią samodzielnego środka trwałego ani nie prowadzą do ulepszenia maszyny, lecz służą wymianie zużytych elementów.
Dyrektor KIS potwierdził, że korekta ceny transferowej nie będzie skutkowała powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że koszty pakietu medycznego związane z medycyną pracy i profilaktyką zdrowotną nie stanowią dla pracowników przychodu, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli są związane z obowiązkami pracodawcy wynikającymi z przepisów prawa pracy.
Dyrektor KIS potwierdził, że nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa tej spółki na rzecz jednego z jej wspólników nie będzie podlegało przepisom ustawy o podatku VAT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca, będący polskim rezydentem podatkowym i czynnym podatnikiem VAT ma prawo do odliczenia 50% kosztów zakupu robotów przemysłowych jako odpisy amortyzacyjne.
Dyrektor KIS potwierdził brak opodatkowania czynności obciążania rzeczywistymi kosztami opłat pocztowych adresatów korespondencji dotyczącej opłat za lokal mieszkalny, garaż, lokal użytkowy, teren, reklamę, miejsce postojowe, pomieszczenie gospodarcze, rozliczeń mediów oraz korespondencji windykacyjnej, tj. upomnienia i monity, za przesyłki nierejestrowane, rejestrowane, rejestrowane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru oraz opłatą za zwrot do Spółdzielni przesyłek rejestrowanych niepodjętych w terminie.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że lekarz rezydent ma prawo opodatkować swoje przyszłe przychody z planowanej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, ponieważ rodzaj i charakter świadczeń, które zamierza świadczyć w ramach tej działalności, różnią się od tych, które wykonywał jako lekarz rezydent.
Dyrektor KIS potwierdził brak podatku VAT przy wykupie prawa użytkowania wieczystego przez użytkowania wieczystego.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że spółka nie jest zobowiązana do pobierania podatku u źródła za licencje użytkownika końcowego, ponieważ nabyte licencje są wykorzystywane wyłącznie dla własnych potrzeb spółki i nie podlegają kategoriom przychodów wymienionym w ustawie o CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że planowane działania wnioskodawcy związane z praktyką stakingu nie spełniają przesłanek darowizny, ponieważ nie stanowią aktu bezinteresownego przekazania majątku.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na opłatę za studia na kierunku zarządzanie oraz obligatoryjne składki członkowskie z tytułu przynależności do uczelni mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Dyrektor KIS potwierdził, że Parafii Rzymsko-Katolickiej nie będzie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony przy realizacji projektu.
Dyrektor KIS potwierdził, że Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach kosztowych, poniesionych na zakup i utrzymanie koni, jeśli planowany zakup konia oraz towary i usługi związane z jego utrzymaniem opisane we wniosku będą wykorzystywane wyłącznie do czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.
REKLAMA