REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Internet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy ogłoszenie internetowe sprzedaży komputerów wyklucza zwolnienie z VAT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS mężczyzna zamieszczający ogłoszenie online dotyczące sprzedaży komputerów może skorzystać ze zwolnienia z VAT, ponieważ nie przekroczył limitu sprzedaży oraz zawierał umowy przy fizycznej obecności stron.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody osiągane za pośrednictwem portalu internetowego za umożliwienie pobrania i korzystania z gry?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że osiągane przez podatnika przychody otrzymywane za pośrednictwem portalu internetowego za umożliwienie pobrania gry i korzystania z gry podlegają opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% w myśl art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy sprzedaż online podlega podatkowi od sprzedaży detalicznej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody uzyskane przez spółkę z tytułu sprzedaży online, zawieranej na odległość, nie kwalifikują się jako przychody ze sprzedaży detalicznej według art. 5 ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej (PSD).

Czy ryczałt wypłacany pracownikom świadczącym pracę zdalną będzie stanowił przychód ze stosunku pracy?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że ryczałt wypłacany pracownikom spółki świadczącym pracę zdalną, nie będzie stanowił przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji na firmie, jako płatniku, nie ciąży i nie będzie ciążył obowiązek obliczania i pobierania z tego tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

REKLAMA

Czy osoba nagrywająca podcasty i zarabiająca na reklamach podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że dochody uzyskiwane przez podatnika pochodzące z wyświetlania reklam podlegają opodatkowaniu VAT.

Czy oznaczenie GTU 12 jest obowiązkowe przy fakturowaniu za udostępnianie powierzchni reklamowej online?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że faktury wystawiane z tytułu udostępniania powierzchni reklamowej na stronie internetowej nie muszą być oznaczone symbolem GTU 12.

Czy sprzedawca akcesoriów samochodowych przez internet jest zwolniony z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej?

Krajowa Informacja Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy z akcesoriami samochodowymi może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, jeśli spełni określone warunki. Istotne jest posiadanie dokumentów i ewidencji umożliwiających jednoznaczną identyfikację każdej transakcji.

Czy usługi nauki języka angielskiego online są zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi edukacyjne polegające na nauce języka angielskiego online, są zwolnione z VAT.

REKLAMA

Czy sprzedaż domen internetowych może być opodatkowana stawką ryczałtu 3%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że przychody ze sprzedaży domen internetowych, odsprzedawanych w niezmienionej formie, mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z 3%-ową stawką.

Czy sprzedaż używanych gier wideo na optycznych nośnikach podlega podatkowi VAT?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku VAT, w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży używanych gier wideo oraz komputerowych na optycznych nośnikach danych DVD, CD, BLURAY.

Czy producenci gier komputerowych mogą opodatkować swoje przychody 8,5% ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wnioskodawca, prowadzący działalność związaną z wydawaniem gier komputerowych dostępnych do pobrania przez internet, może opodatkować swoje przychody ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.

Czy koszty wysyłki towarów zamawianych przez internet są opodatkowane PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że kwoty otrzymane od kupujących na pokrycie kosztów wysyłki nie stanowią dla sprzedającego towar przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym (PIT).

Czy sprzedaż wirtualnych przedmiotów w grach komputerowych podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że przychody uzyskiwane ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów, jako przychody z działalności usługowej w zakresie handlu, mogą zostać opodatkowane 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy zbiórki charytatywne prowadzą do obowiązku podatkowego w kontekście darowizn?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że środki zebrane w ramach zbiórki charytatywnej stanowią dla beneficjenta darowiznę, a zobowiązanie do zapłaty podatku od darowizny pojawia się tylko w sytuacji, gdy suma otrzymanych darowizn od jednego darczyńcy przekroczy określoną kwotę wolną od podatku.

Jak rozliczyć przychód z programu partnerskiego w zeznaniu podatkowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód z tytułu odtwarzania reklam należy zaliczyć do przychodów z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychody te należy wykazać w zeznaniu podatkowym PIT-36.

Czy środki pieniężne wpływające na rachunek podatnika za opłatę przesyłki stanowią jego przychód z działalności gospodarczej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy podatnika w celu opłacenia kosztów przesyłki zakupionego towaru, nie stanowią przychodu z działalności gospodarczej. Jest tak w sytuacji, w której podatnik działa jako pełnomocnik kupującego. Jednak nadwyżka pobranej kwoty może być traktowana jako dodatkowy przychód. 

Czy sprzedaż nasion pochodzących z własnych upraw roślin podlega opodatkowaniu PIT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przychody ze sprzedaży nasion pochodzących z własnych upraw roślin stanowią wyjątek od ogólnej zasady opodatkowania i nie podlegają obowiązkowi rozliczenia podatkowego. Zgodnie z przepisami ustawy o PIT, taka działalność kwalifikuje się jako działalność rolnicza, co wyłącza opodatkowanie podatkiem dochodowym. 

Czy darowizny otrzymane przez aplikację mobilną podlegają opodatkowaniu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przysporzenie otrzymane od użytkowników aplikacji stanowi darowiznę ze wszelkimi tego konsekwencjami prawnopodatkowymi, więc po przekroczeniu limitu stanowiącego kwotę wolną od podatku, należy złożyć stosowną deklarację i uiścić kwotę podatku. Z kolei brak możliwości identyfikacji darczyńcy nie będzie miała negatywnego wpływu na podatnika. W takiej sytuacji Wnioskodawca powinien złożyć deklarację bez identyfikacji darczyńcy, z załączonym stosownym wyjaśnieniem.

Czy wynagrodzenie z programu partnerskiego podlega opodatkowaniu jako przychód z innych źródeł?

 Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że wynagrodzenie otrzymane z tytułu uczestnictwa w programie partnerskim nie stanowi przychodu ze źródła jako działalność gospodarcza. Według oceny KIS, przychody należy zaliczyć do przychodów z tytułu umowy o podobnym charakterze do najmu lub dzierżawy.

Czy wpłaty od użytkowników platform subskrypcyjnych są opodatkowane jako darowizny?

Zgodnie ze stanowiskiem Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wpłaty otrzymywane przez twórców na platformach subskrypcyjnych podlegają podatkowi od spadków i darowizn. 

Czy uczestnicy zbiórki online muszą opodatkować przekazane środki?

W świetle interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (sygn. 0111-KDIB2-3.4015.12.2023.2.JKU), środki pieniężne zebrane w ramach zbiórki internetowej, które mają zostać przekazane na pomoc Ukrainie, nie stanowią przedmiotu opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn. Organ podatkowy potwierdził, że organizator zbiórki nie jest jej beneficjentem, a zatem nie nabywa środków na własność.

Czy można stosować stawkę ryczałtu 3% w modelu sprzedaży dropshippingu?

W artykule omawiamy interpretację Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą stosowania stawki ryczałtu 3% w modelu sprzedaży dropshippingu. Podatniczka zajmująca się sprzedażą w formie dropshippingu ma prawo do korzystania z tej stawki, zgodnie z przepisami ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Dowiedz się więcej o tym, jakie warunki muszą być spełnione i jak to wpływa na działalność podatniczki.

Czy streamerka może otrzymywać darowizny od widzów bez opodatkowania?

Streamerka otrzymująca wpłaty od anonimowych widzów za udostępniane treści na platformie streamingowej zwróciła się do Krajowej Informacji Skarbowej z pytaniem, czy te wpłaty mogą być traktowane jako darowizny. KIS odpowiedziała twierdząco, uzasadniając to przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn. Artykuł omawia interpretację KIS w sprawie opodatkowania darowizn dla streamerki oraz kwotę wolną od podatku, jaką może wykorzystać.

REKLAMA