Czy można stosować stawkę ryczałtu 3% w modelu sprzedaży dropshippingu?
REKLAMA
REKLAMA
Stan faktyczny
Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą od września 2017 r., w ramach której zajmuje się sprzedażą w formie dropshippingu. W momencie realizacji transakcji zawiera dwie umowy - jedną pomiędzy kupującym a swoim sklepem, a drugą pomiędzy nią a hurtownią. Hurtownia nie ma żadnych zobowiązań względem klienta. Klient płacąc za towar przelewa pieniądze na konto podatniczki, która następnie kupuje ten towar w hurtowni i podaje dane do wysyłki klienta, a hurtownia dostarcza towar bezpośrednio do klienta.
REKLAMA
Podatniczka stosuje stawkę ryczałtu 3% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Sprzedawane produkty pochodzą z hurtowni, a podatniczka wystawia dowód zakupu w postaci faktury.
Stanowisko KIS
Według Krajowej Informacji Skarbowej, stosowanie stawki ryczałtu 3% w modelu sprzedaży dropshippingu jest zasadne. Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, podatnicy prowadzący działalność usługową w zakresie handlu i sprzedający produkty zakupione w hurtowniach mogą korzystać z tej stawki ryczałtu.
Podsumowanie
Wynika z interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej, że podatniczka ma prawo do stosowania stawki ryczałtu 3% w modelu sprzedaży dropshippingu. Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, podatnicy prowadzący działalność usługową w zakresie handlu i sprzedający produkty zakupione w hurtowniach mogą korzystać z tej stawki ryczałtu. Interpretacja ta ma zastosowanie dla podatniczki, która sprzedaje produkty zakupione w hurtowni w ramach działalności dropshippingowej.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.