REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Miejsce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi rozładunku towarów dla podmiotu spoza UE podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi rozładunku towarów świadczonych na terenie Polski dla kontrahenta z Chin nie podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce, a na wystawianych fakturach VAT powinna widnieć adnotacja "odwrotne obciążenie".

Czy przeprowadzka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmienia status podatkowy obywatela Polski?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przebywanie polskiego obywatela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) przez większą część roku podatkowego, przy jednoczesnym spełnieniu określonych warunków, skutkuje nieuznawaniem go za polskiego rezydenta podatkowego.

Czy ubytki etanolu w transporcie międzynarodowym podlegają opodatkowaniu akcyzą?

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła, że ubytki etanolu powstałe w trakcie przemieszczania towaru w ramach procedury zawieszenia poboru akcyzy między państwami UE, podlegają opodatkowaniu akcyzą w państwie odbioru, gdzie wykryto te ubytki.

Jak ustalić rezydencję podatkową i opodatkować dochody uzyskane z pracy wykonywanej na terytorium Polski na rzecz ukraińskiego pracodawcy?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że dochody uzyskane przez obywatela Ukrainy z pracy wykonywanej w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce, z uwzględnieniem Konwencji między Polską a Ukrainą o unikaniu podwójnego opodatkowania.

REKLAMA

Czy usługi remontowo-budowlane za granicą wpływają na obowiązek rejestracji VAT w Polsce?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wnioskodawca nie jest zobowiązany do wliczania obrotu, uzyskanego ze świadczenia usług budowlanych na nieruchomościach w Belgii, do limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Tym samym, ze względu na nieprzekroczenie progowego limitu 200 000 zł na terytorium kraju, przedsiębiorca nie zostaje zobligowany do rejestracji jako podatnik VAT.

Czy właściwa stawka VAT przy sprzedaży miejsca postojowego to 23% czy zwolnienie ZW?

Dyrektor KIS potwierdził, że dostawa miejsca postojowego korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. 

Czy przeniesienie prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego jest opodatkowane?

Dyrektor KIS potwierdził, że kwota otrzymana z tytułu przeniesienia prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego naziemnego, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit a)-c).

Czy można wystawić fakturę bez podatku VAT za usługi wykończeniowe dla klienta z Holandii?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której wyjaśnił, że świadczoną na rzecz kontrahenta holenderskiego usługę polegającą na wykonaniu prac wykończeniowych łodzi wnioskodawca powinien udokumentować fakturą, która nie będzie zawierała stawki i kwoty podatku.

REKLAMA

Czy usługi świadczone przez podatnika na rzecz kontrahentów zagranicznych podlegają opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że jeżeli spółka świadczy usługi dla kontrahentów prowadzących działalność gospodarczą, których siedziby znajdują się poza terytorium Unii Europejskiej to świadczone usługi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Czy zmiana miejsca zamieszkania wpływa na rezydenturę podatkową?

Dyrektor Krajowej informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że podatnik, który przeniósł się do Luksemburga w związku z pracą w Europejskim Funduszu Inwestycyjnym, może nadal być uważany za rezydenta podatkowego Polski, mimo zmiany miejsca zamieszkania.

Czy błąd w zeznaniach podatkowych może wpłynąć na przyznanie ulgi dla osób powracających z zagranicy?

W interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej rozważał sprawę wnioskodawcy, który przeniósł miejsce zamieszkania na terytorium Polski i chciał skorzystać z tzw. ulgi na powrót. Wnioskodawca miał jednak pewne wątpliwości, spowodowane błędem w zeznaniach podatkowych.

Czy osoba zmieniająca miejsce zamieszkania może skorzystać z ulgi na powrót w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca spełnia wszystkie warunki umożliwiające skorzystanie z ulgi na powrót, co pozwala na obniżenie podatku dochodowego od określonych przychodów do kwoty 85 528 zł w roku podatkowym.

Czy podatnik będący rezydentem Wielkiej Brytanii może skorzystać z ulgi na powrót w Polsce?

W artykule omawiamy interpretację Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w sprawie ulgi na powrót dla podatnika, który przez wiele lat mieszkał i pracował za granicą, a następnie powrócił do Polski. KIS odniosła się do konkretnego przypadku, gdzie podatnik spędził ponad 14 lat w Wielkiej Brytanii, a dopiero niedawno rozpoczął pracę w Polsce. 

Ulga na powrót po powrocie z Singapuru

Dyrektor KIS wydał interpretację, dotyczącą zwolnienia podatkowego dla osób, które przeniosły miejsce zamieszkania do Polski po 31 grudnia 2021 r. Osoba, będąca obywatelem Polski i mieszkająca w Singapurze, zdecydowała się na powrót do kraju i podjęcie pracy. Jej przychód z umowy o pracę lub działalności gospodarczej będzie zwolniony od podatku dochodowego - zwolnienie to pozwoli oszczędzić na podatkach i skupić się na rozwoju kariery w Polsce.

Czy podatnik przenoszący miejsce zamieszkania do Polski może skorzystać ze zwolnienia podatkowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację dotyczącą ulgi na powrót dla osoby, która przeniosła miejsce zamieszkania z Singapuru do Polski. Interpretacja wyjaśnia, że wnioskodawca spełnia wszystkie wymagania do skorzystania z ulgi.

Jak rozliczyć dochody z pracy dla francuskiej firmy będąc rezydentem podatkowym w Polsce?

Sprawa dotyczyła opodatkowania dochodów z pracy dla obywatela Francji, który jest rezydentem podatkowym w Polsce. Według stanowiska Krajowej Informacji Skarbowej dochody z pracy wykonywanej na rzecz francuskiej firmy podlegają opodatkowaniu w Polsce. 

Czy sprzedaż online produktów zakupionych i wysyłanych z USA do konsumentów w USA podlega VAT w Polsce?

Według interpretacji Krajowej Izby Skarbowej (KIS), polska spółka planująca sprzedaż online produktów z magazynu w USA do konsumentów w USA nie będzie opodatkowana VAT-em w Polsce ani w ramach systemu VAT UE. Decyzja ta ma istotne konsekwencje finansowe dla przedsiębiorstwa, które uniknie kosztów związanych z podatkiem VAT. Szczegółowe wyjaśnienia dotyczące miejsca świadczenia usług związanych z dostawą towarów zostały przedstawione przez Ministerstwo Finansów.

REKLAMA