REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zwolnienia z podatku od towarów i usług

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi masażu leczniczego korzystają ze zwolnienia od podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że usługi masażu leczniczego świadczone w ramach prowadzonej przez spółkę działalności, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, wykonywane przez dyplomowanego technika masażystę mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.

Czy zajęcia taneczne w klubie sportowym mogą korzystać ze zwolnienia z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zajęcia taneczne w klubie sportowym mogą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów.

Czy pakiety medyczne z ubezpieczeniem grupowym podlegają zwolnieniu z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi opieki medycznej oferowane w ramach pakietów medycznych korzystają ze zwolnienia z VAT, natomiast ochrona ubezpieczeniowa zapewniana jako część tych pakietów nie podlega zwolnieniu z VAT i powinna być opodatkowana na zasadach właściwych dla tych usług.

Czy usługi z zakresu przeszczepu włosów są zwolnione od VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi z zakresu transplantacji włosów, w tym leczenie łysienia świadczone przez podmiot wykonujący działalność leczniczą podlegają zwolnieniu od VAT jako usługi opieki medycznej służącej profilaktyce, przywracaniu i poprawie zdrowia.

REKLAMA

Czy placówka edukacyjna online objęta systemem oświaty może skorzystać ze zwolnienia z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że świadczenie korepetycji online, po uzyskaniu statusu jednostki objętej systemem oświaty, uprawnia do zastosowania zwolnienia z podatku VAT.

Czy usługi poradnictwa psychologicznego w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży podlegają zwolnieniu od VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi poradnictwa psychologicznego świadczone przez telefon zaufania dla dzieci i młodzieży mające na celu zachowanie, ratowanie i poprawę zdrowia, realizowane przez wykwalifikowanego psychologa, kwalifikują się do zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19d ustawy o VAT.

Czy usługi nauki języka angielskiego online są zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi edukacyjne polegające na nauce języka angielskiego online, są zwolnione z VAT.

Czy emisja spotów informacyjnych przez spółkę radiową korzysta ze zwolnienia z podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że usługi świadczone przez spółki radiowe w ramach kampanii informacyjnych oraz społecznych, polegające na emisji spotów informacyjnych, są zwolnione z podatku VAT.

REKLAMA

Czy wystawianie koncertów artystycznych podlega zwolnieniu z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że działalność polegająca na organizowaniu występów artystycznych, takich jak koncerty, korzysta z ulgi podatkowej, która wyłącza spod opodatkowania VAT.

Czy sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której wyjaśnił, że sprzedaż nieruchomości będzie podlegała zwolnieniu z naliczenia podatku VAT, jeżeli zostaną spełnione przesłanki z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług.

Czy wynajem mieszkań na cele mieszkalne podlega opodatkowaniu VAT?

W artykule omawiane jest zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT przy wynajmie mieszkań na cele mieszkalne. Krajowa Informacja Skarbowa potwierdza, że przychody z najmu na cele mieszkaniowe, po rejestracji jako czynny podatnik VAT, są zwolnione z VAT zgodnie z ustawą o VAT. Oznacza to, że osoba fizyczna prowadząca wynajem nie musi naliczać i odprowadzać podatku VAT od takiego najmu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w dalszej części artykułu.

Czy sprzedaż nieruchomości na licytacji publicznej podlega opodatkowaniu?

Komornik Sądowy został zapytany przez podatnika o opodatkowanie sprzedaży nieruchomości na licytacji publicznej. Stanowisko Komornika jest jasne - sprzedaż ta będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. To oznacza, że podatnik będzie musiał odprowadzić odpowiedni podatek, a organy administracji skarbowej będą monitorować i kontrolować prawidłowe opodatkowanie tego typu transakcji.

Czy usługi nauki języka obcego podlegają zwolnieniu od VAT?

Czy gmina może zwolnić dostawę mediów i opłaty za wywóz nieczystości w lokalach komunalnych od podatku VAT?

W artykule przedstawiono interpretację Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w sprawie zwolnienia od podatku VAT dla dostawy mediów i opłat za wywóz nieczystości w lokalach komunalnych. KIS potwierdza, że dostawa mediów oraz opłaty za wywóz nieczystości są objęte zwolnieniem od podatku VAT, jeśli są bezpośrednio związane z wynajmem lokalu. Wnioskodawca, czyli gmina, może zastosować się do tego stanowiska, a organy administracji skarbowej powinny uwzględnić je przy wszelkich kontroli podatkowych.

Sprzedajesz nieruchomość? Co z obowiązkiem w VAT?

Kiedy zwolnienia z VAT przy sprzedaży nieruchomości przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą? Analizujemy stan faktyczny interpretacji podatkowej, gdzie podatnik nabył nieruchomość bez decyzji o warunkach zabudowy. Jakie stanowisko zajęła Krajowa Informacja Skarbowa?

Czy projektowanie i wytwarzanie kostiumów dla artystów podlega zwolnieniu z podatku VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał 6 czerwca 2023 r. interpretację dotyczącą zwolnienia z podatku VAT dla usług artystycznych świadczonych przez indywidualnych twórców. Zdaniem organu usługi projektowania i wytwarzania kostiumów realizowane przez wnioskodawczynię nie korzystają ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT.

Czy usługi aktorskie w ramach tworzenia filmów lub seriali mogą być zwolnione z podatku VAT?

Przedmiotem interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 9 czerwca 2023 r. była kwestia zwolnienia z VAT dla usług aktorskich. Wniosek dotyczył prowadzenia działalności gospodarczej w ramach PKD 90.01.Z, obejmującego udział w nagraniu aktorskim dla potrzeb filmów i seriali. Dyrektor KIS zgodził się, że realizowane przez podatnika usługi mogą być uznane za usługi kulturalne, pod warunkiem spełnienia odpowiednich kryteriów. A w konsekwencji, że są to usługi zwolnione z VAT.

REKLAMA