REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

świadczenie usług

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zakup robota przemysłowego do usług serwisowych uprawnia do ulgi na robotyzację?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że robot przemysłowy wykorzystywany do usług serwisowych nie kwalifikuje się do ulgi na robotyzację przewidzianej w art. 38eb ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).

Czy rolnik musi zawiadomić urząd skarbowy, aby korzystać ze zwolnienia z VAT przy sprzedaży płodów rolnych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że rolnik, który wcześniej zrezygnował ze zwolnienia z VAT dla rolników ryczałtowych, musi zawiadomić na piśmie naczelnika urzędu skarbowego o chęci ponownego skorzystania ze zwolnienia, aby móc korzystać ze zwolnienia przy sprzedaży płodów rolnych z własnego gospodarstwa.

Czy powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz spółki są opodatkowane VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że powtarzające się świadczenia niepieniężne wykonywane na rzecz spółki, zgodnie z art. 176 kodeksu spółek handlowych, są opodatkowane podatkiem od towarów i usług (VAT).

Czy odpłatne zajęcia sportowe podlegają opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że odpłatne zajęcia sportowe prowadzone przez spółkę prawa handlowego, nawet jeśli w pełni należy do gminy, podlegają opodatkowaniu VAT.

REKLAMA

Czy usługi trychologiczne są zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że usługi trychologiczne świadczone przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą mogą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług.

Czy nabycie waluty wirtualnej w ramach umowy opcji powoduje powstanie przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa potwierdziła, że nabycie waluty wirtualnej w ramach umowy opcji nie generuje przychodu, dopóki waluta ta nie zostanie zbyta za inne środki płatnicze lub towary.

Czy zbycie prawa do nakładów poniesionych na cudzym gruncie stanowi dostawę towarów, czy świadczenie usług?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził, że odpłatna czynność zbycia nakładów poniesionych na cudzym gruncie stanowi odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług i tym samym podlega opodatkowaniu tym podatkiem.

Czy rzeczoznawca może skorzystać ze zwolnienia z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że działalność rzeczoznawcy polegająca na szacowaniu nieruchomości, może korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT.

REKLAMA

Czy sprzedaż warsztatu samochodowego na cudzym gruncie jest zwolniona z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że przeniesienie nakładów inwestycyjnych na nieruchomość stanowi nieodpłatne świadczenie, które jest zrównane z odpłatnym świadczeniem usług podlegające opodatkowaniu.

Czy weterynarz działający na zlecenie powiatowego lekarza weterynarii podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że czynności wykonywane przez lekarza weterynarii na rzecz powiatowego lekarza weterynarii, będące konsekwencją decyzji administracyjnej wyznaczającej go jako wykonawcę tych czynności, nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż w związku z wykonywaniem tych czynności nie będzie on działał jako podatnik VAT.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowana jest działalność weterynaryjna?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność weterynaryjna prowadzona w formie jednoosobowej działalności gospodarczej może być opodatkowana ryczałtem w wysokości 8,5%.

Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa musi naliczać podatek VAT od opłaty korespondencyjnej?

Dyrektor KIS potwierdził brak opodatkowania czynności obciążania rzeczywistymi kosztami opłat pocztowych adresatów korespondencji dotyczącej opłat za lokal mieszkalny, garaż, lokal użytkowy, teren, reklamę, miejsce postojowe, pomieszczenie gospodarcze, rozliczeń mediów oraz korespondencji windykacyjnej, tj. upomnienia i monity, za przesyłki nierejestrowane, rejestrowane, rejestrowane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru oraz opłatą za zwrot do Spółdzielni przesyłek rejestrowanych niepodjętych w terminie.

Czy udzielenie pożyczki przez spółkę - podatnika VAT, podlega opodatkowaniu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że spółka z o.o. z tytułu udzielonej Pożyczki występuje w roli podatnika VAT i w konsekwencji czynność udzielenia przez nią na rzecz innej spółki pożyczki stanowi usługę objętą zakresem podatku od towarów i usług, kwalifikowaną jako świadczenie usług za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, podlegającą zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.

Czy udzielenie pożyczki przez spółkę stanowi usługę objętą podatkiem VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że udzielenie pożyczki przez spółkę stanowi odpłatne świadczenie usług i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Małżonkowie jako odrębni podatnicy VAT. Jak są traktowani przez fiskusa?

Małżonkowie jako odrębni podatnicy VAT. Zdaniem fiskusa, jeżeli małżonkowie prowadzą odrębną działalność gospodarczą, są traktowani jako osobne podmioty podatkowe. Transakcje między nimi powinny być dokumentowane fakturami VAT i opodatkowane odpowiednią stawką. Artykuł analizuje również możliwość dokonywania transakcji pomiędzy małżonkami w ramach ich działalności, pod warunkiem, że są one zgodne ze standardami rynkowymi.

Czy obywatel Ukrainy pracujący w Polsce musi płacić VAT w Polsce za swoją ukraińską działalność gospodarczą?

W artykule omawiamy kwestię opodatkowania działalności gospodarczej ukraińskiego obywatela w Polsce. Wnioskodawca (obywatel Ukrainy), który przybył do Polski w związku z wojną na Ukrainie, zadał pytanie, czy w przypadku uznania Polski za miejsce opodatkowania jego działalności, będzie musiał opłacać podatek VAT w Polsce. 

REKLAMA