REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzina

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy cykliczna darowizna środków pieniężnych od dziadków na rzecz małoletniej wnuczki przekazywana na konto bankowe jej ojca korzysta ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której potwierdziła, że cykliczna darowizna środków pieniężnych od dziadków na rzecz małoletniej wnuczki przekazywana na konto bankowe jej ojca może korzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn pod warunkiem spełnienia określonych wymagań przewidzianych w przepisach ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Czy przeprowadzka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmienia status podatkowy obywatela Polski?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przebywanie polskiego obywatela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) przez większą część roku podatkowego, przy jednoczesnym spełnieniu określonych warunków, skutkuje nieuznawaniem go za polskiego rezydenta podatkowego.

Czy można uniknąć podatku od darowizny w gotówce?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że otrzymanie od siostry darowizny w gotówce i jej późniejsza wpłata na konto bankowe nie będzie korzystać ze zwolnienia od opodatkowania określonego w art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Czy darowizna mieszkania od rodziny zastępczej jest objęta ulgami podatkowymi?

W obecnej sytuacji prawnej, osoba będąca formalną rodziną zastępczą może stanowić zarówno zstępnych, jak i wstępnych dla swoich opiekowanych. Czy to oznacza, że w przypadku darowizny mieszkania od rodziny zastępczej, zostaną zastosowane odpowiednie ulgi podatkowe? Według interpretacji KIS/MF, tak właśnie powinno być. Artykuł przedstawia szczegóły tej kwestii i omawia konsekwencje podatkowe dla wszystkich stron.

REKLAMA

Czy można otrzymać zwolnienie podatkowe od darowizny nieruchomości od siostry?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że siostra przyszłej obdarowanej może być wyłącznym darczyńcą, pod warunkiem zgody jej małżonka. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn, nabycie lokalu mieszkalnego od rodzeństwa jest objęte zwolnieniem podatkowym. Dzięki temu, Wnioskodawczyni nie będzie musiała płacić podatku od darowizny, jeśli otrzyma nieruchomość od swojej siostry.

Czy spółka może zaliczyć koszty związane z relokacją pracowników i ich rodzin do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że jeżeli wydatki ponoszone przez spółkę w związku z oddelegowaniem pracowników wraz z rodzinami do Polski mają związek z prowadzoną działalnością gospodarczą i służą realizacji celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów, to mogą zostać zaliczone przez spółkę do kosztów uzyskania przychodów. 

Darowizna działek od siostry i szwagra - interpretacja podatkowa

W najnowszej interpretacji indywidualnej Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że darowizna działek od siostry, nawet jeśli są one częścią majątku wspólnego z jej mężem, jest w pełni zwolniona z podatku od spadków i darowizn.

Czy można zakupić dwa mieszkania z ulgą mieszkaniową?

Interpretacja indywidualna z dnia 4 stycznia 2023 r. dotyczyła możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

REKLAMA

Darowizna udziałów w nieruchomości od brata i bratowej a podatek od spadków i darowizn - interpretacja Dyrektora KIS

W interpretacji indywidualnej z dnia 25 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że darowizna udziałów w nieruchomości od brata jest zwolniona z opodatkowania.

REKLAMA