Darowizna działek od siostry i szwagra - interpretacja podatkowa
REKLAMA
REKLAMA
Pytanie o darowiznę od siostry i szwagra
Wnioskodawca zwrócił się do KIS z pytaniem dotyczącym skutków podatkowych darowizny działek od siostry. Siostra wnioskodawca, wraz ze swoim mężem, są współwłaścicielami przylegających do siebie działek budowlanych. Siostra planuje przekazać wnioskodawcy całość udziałów w tych działkach, będących wspólną własnością jej i męża, za pomocą notarialnego aktu darowizny.
REKLAMA
Wnioskodawca uważa, że przy pisemnej zgodzie szwagra, darowizna działek objętych wspólnością majątkową siostry i szwagra, podpisana tylko przez siostrę, będzie w całości zwolniona z podatku na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Odpowiedź KIS
Dyrektor KIS potwierdził stanowisko wnioskodawcy. Zgoda szwagra na darowiznę nie powoduje, że staje się on stroną umowy darowizny. Zgodnie z art. 4a ustawy, darowizna jest w pełni zwolniona z podatku. Ponadto, wnioskodawca nie ma obowiązku zgłoszenia darowizny do urzędu skarbowego, ponieważ jest ona dokonana w formie aktu notarialnego.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.