REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Szkolenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zakup łodzi motorowej może być kosztem uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki związane z eksploatacją łodzi mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu, pod warunkiem, że będą one służyć celom pracowniczym, natomiast odpisy amortyzacyjne oraz inne koszty związane z nabyciem i utrzymaniem łodzi nie kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodu.

Czy wydatki na szkolenia pracowników i współpracowników można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na szkolenia pracowników i współpracowników b2b do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej przez spółkę działalności gospodarczej.

Czy szkolenia z pierwszej pomocy kwalifikują się do zwolnienia z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników są zwolnione z VAT ze względu na ich związek z obowiązkowym przeszkoleniem zawodowym, natomiast usługi dla dzieci i uczestników eventów nie korzystają z tego zwolnienia, gdyż nie są związane z wykonywaniem zawodu ani obowiązkiem służbowym.

Czy darowizny na rzecz klubów piłkarskich są zwolnione z CIT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dokonane przez spółkę darowizny na rzecz innych klubów piłkarskich nie spełniają bezpośrednio celów statutowych klubów sportowych związanych ze szkoleniem i współzawodnictwem dzieci i młodzieży, co skutkuje brakiem podstaw do zwolnienia z opodatkowania CIT.

REKLAMA

Czy usługa szkolenia tłumaczy z języka angielskiego, może skorzystać ze zwolnienia od VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi szkoleniowe skierowane do tłumaczy języka angielskiego mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, jeśli spełniają warunki określone w art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT.

Czy koszt szkolenia pracownika może być zwolniony z podatku dochodowego?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) sfinansowanie kosztów szkolenia przez pracodawcę stanowi przychód ze stosunku pracy, jednakże przychód może być zwolniony z zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.

Czy wydatki związane ze szkoleniem i zdobywaniem uprawnień lotniczych mogą być zaliczone jako koszty podatkowe?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki związane ze szkoleniem i zdobywaniem uprawnień lotniczych wnioskodawcy stanowią koszty uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej, co potwierdza związek tych wydatków z przyszłym przychodem i spełnienie kryteriów określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czy wydatek na szkolenie może być uznany jako koszt uzyskania przychodu w działalności gospodarczej?

Podatniczka prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą z branży pielęgniarskiej zadała pytanie Krajowej Izbie Skarbowej (KIS) odnośnie możliwości uznania wydatków na szkolenie specjalizacyjne jako kosztów uzyskania przychodu. W odpowiedzi KIS potwierdziła, że faktura za szkolenie może zostać uznana za koszt uzyskania przychodu, co ma istotne znaczenie dla podatniczki i innych przedsiębiorców zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności zawodowych.

REKLAMA

Czy wydatki na spotkania szkoleniowo-integracyjne to koszty uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki poniesione na szkolenia dla agentów mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, podczas gdy koszty związane z integracją klasyfikowane są jako koszty reprezentacji i nie mogą być odliczane podatkowo.

Czy usługi szkoleniowe dla lekarzy dentystów mogą być zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że usługi szkoleniowe świadczone na rzecz lekarzy dentystów mogą być zwolnione z podatku VAT.

Czy koszty lotów w tunelu aerodynamicznym i skoków spadochronowych mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że koszty sfinansowania lotów w tunelu aerodynamicznym oraz skoków spadochronowych dla pracownika w celu podnoszenia jego kwalifikacji stanowią koszty uzyskania przychodów.

Czy szkolenie dla prezesa spółdzielni można uwzględnić jako koszt podatkowy?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdza, że wydatek na szkolenie organizowane dla prezesa zarządu spółdzielni socjalnej jest uznawany za koszt podatkowy. 

Czy szkolenia dla fizjoterapeutów mogą być zwolnione z VAT?

Podatnik, który szkoli fizjoterapeutów jako podwykonawca, może skorzystać ze zwolnienia z VAT, jeśli jego usługi są ściśle związane z usługami podstawowymi świadczonymi przez Spółkę. Ważne jest jednak, aby głównym celem ich świadczenia nie było osiągnięcie dodatkowego dochodu poprzez konkurencyjne wykonywanie tych czynności w stosunku do innych podatników niekorzystających z takiego zwolnienia.

REKLAMA