REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

świadczenia na rzecz pracowników

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy refundacja za sprzęt do pracy zdalnej jest zwolniona od opodatkowania?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wypłata ekwiwalentu pieniężnego pracownikowi za zakup sprzętu do pracy zdalnej jest uznawana za przychód ze stosunku pracy, ale może być zwolniona z opodatkowania, o ile spełnione zostaną określone warunki, w tym równoważność wypłaconego ekwiwalentu i wydatków pracownika na zakup sprzętu.

Czy bony żywnościowe dla pracowników podlegają opodatkowaniu PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że bony żywnościowe przekazane pracownikom parku narodowego, w celu zapewnienia posiłków profilaktycznych, będą stanowić dla nich przychód ze stosunku pracy, zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Czy bonus wakacyjny dla pracowników jest zwolniony z PIT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że świadczenie w postaci bonusu wakacyjnego sfinansowanego z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych do obowiązującego w skali roku limitu na mocy art. 21 ust. 1 pkt 67 oraz art. 52l pkt 3 ustawy o PIT.

Czy bonus wakacyjny dla pracowników uprawnia do skorzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że bonus wakacyjny finansowany z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeśli zachowane są określone limity i regulacje dotyczące świadczeń socjalnych, a obowiązek monitorowania przestrzegania tych limitów spoczywa na pracodawcy.

REKLAMA

Czy zwrot kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest opodatkowany?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wartość przyznanych pracownikom świadczeń przyznanych na podstawie regulaminu i art. 103(6) Kodeksu pracy, na naukę języka obcego (zwrot kosztów podnoszenia kwalifikacji) jest wolna od podatku PIT.

Czy bon żywnościowy na cele profilaktyczne jest opodatkowany?

Artykuł prezentuje interpretację organów skarbowych dotyczącą opodatkowania bonów żywnościowych przekazywanych pracownikom na cele profilaktyczne. W odpowiedzi na zapytanie spółki, Krajowa Izba Skarbowa stwierdziła, że wartość tych bonów nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Uznano je za świadczenia socjalne mające poprawić zdrowie pracowników, co wpływa na ich efektywność. 

Czy pracownicy muszą zapłacić podatek od posiłków udostępnianych w formie ogólnodostępnego bufetu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację dotyczącą obowiązków płatnika w kontekście finansowania posiłków dla pracowników. W skrócie, interpretacja mówi, że nieodpłatne udostępnianie posiłków pracownikom w formie bufetu nie generuje dla nich przychodu podlegającego opodatkowaniu.

Bon żywieniowy jako sposób na posiłki profilaktyczne? Jest interpretacja KIS

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej dotyczy bonów żywieniowych wydawanych przez pracodawców. W świetle odpowiedzi KIS bony żywieniowe mogą być uznane za inne dowody uprawniające do otrzymywania posiłków profilaktycznych zgodnie z przepisami prawa pracy. Wnioskodawcy, którzy wydają takie bony spełniają więc wymogi prawne dotyczące zapewnienia pracownikom gotowych posiłków. 

REKLAMA

REKLAMA