REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Stawka ryczałtowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy szkolenia agile i coaching zawodowy podlegają opodatkowaniu ryczałtem według stawki 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi doskonalenia zawodowego sklasyfikowane pod kodem PKWiU 85.59.1 kwalifikują się do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. c) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.

Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży hurtowej kwalifikują się do opodatkowania ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że prowizje uzyskane z pośrednictwa w sprzedaży hurtowej mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy przychód z wytwarzania protez zębowych podlega opodatkowaniu ryczałtem 5,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychód uzyskiwany z wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%.

Czy przedszkola i żłobki mogą być opodatkowane ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że przedszkola i żłobki prowadzone jako jednoosobowa działalność gospodarcza mogą być opodatkowane ryczałtem, pod pewnymi warunkami i zastosowaniem odpowiedniej stawki oraz złożeniem oświadczenia o wyborze tej formy opodatkowania.

REKLAMA

Czy usługi związane z analizą systemową kwalifikują się do stawki ryczałtu 8,5%?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) świadczone przez wnioskodawczynię usługi zostały uznane za związane z oprogramowaniem, co skutkuje opodatkowaniem wyższą stawką ryczałtu wynoszącą 12%, a nie preferencyjną stawką 8,5%. 

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są usługi związane z administracyjną obsługą biura?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że przychody ze świadczenia usług związanych z administracyjną obsługą biura sklasyfikowanych według PKWiU 82.11.10.0., kwalifikują się do opodatkowania 8,5% stawką ryczałtu.

Czy adwokat zatrudniający radcę prawnego na podstawie umowy zlecenia może opodatkować przychody ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody uzyskiwane przez adwokata, zatrudniającego radcę prawnego na podstawie umowy zlecenia, mogą podlegać opodatkowaniu 15% ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Czy producenci gier komputerowych mogą opodatkować swoje przychody 8,5% ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wnioskodawca, prowadzący działalność związaną z wydawaniem gier komputerowych dostępnych do pobrania przez internet, może opodatkować swoje przychody ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.

REKLAMA

Czy tester oprogramowania może opłacać zryczałtowany podatek dochodowy?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że Wnioskodawca, który prowadzi działalność gospodarczą, związaną z testowaniem oprogramowania istniejącego, sklasyfikowaną pod kodem PKD 62.02.Z, jest uprawniony do stosowania 8,5 % ryczałtu od przychodów uzyskiwanych z prowadzonej działalności.

Czy sprzedaż elementów filtracyjnych i olejów do maszyn przemysłowych podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą może zastosować 8,5% stawkę ryczałtu dla usług pośrednictwa komercyjnego i wyceny?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.12.0., tj. dla usług pośrednictwa komercyjnego i wyceny. 

Czy udostępnianie miejsca na reklamy w aplikacjach jest opodatkowane według stawki 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Dyrektor KIS potwierdził, że uzyskiwane przychody z tytułu świadczenia usług sklasyfikowanych wg PKWiU 63.11.20.0 - polegających na udostępnianiu miejsca na reklamy w aplikacjach - jest opodatkowanie stawką 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. 

Czy przychody z uczestnictwa w zagranicznych konferencjach są opodatkowane ryczałtem 3%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że przychody z nieodpłatnych świadczeń otrzymanych na pokrycie kosztów uczestnictwa w zagranicznych konferencjach i kongresach obejmujących rejestrację na konferencję, bilety lotnicze, hotele, transport naziemny, diety podlegają opodatkowaniu ryczałtem w wysokości 3%.

Jak opodatkować usługi związane z oprogramowaniem i edukacją w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Czy usługi transportowe powyżej 2 ton podlegają ryczałtowi 5,5%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że zryczałtowany podatek dochodowy dla usług transportu samochodem ciężarowym powyżej 2 ton, wynosi 5,5% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy doradztwo informatyczne podlega 8,5% ryczałtowi?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że usługi świadczone przez podatnika, niezwiązane z wytwarzaniem oprogramowania czy sprzętu komputerowego, podlegają opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w stawce 8,5%. 

Czy sprzedaż produktów 3D jest opodatkowana ryczałtem 5,5?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że usługi tworzenia wizualizacji, szablonów oraz udostępnianie modelów 3D za pośrednictwem platformy internetowej nie mogą zostać uznane za działalność wytwórczą.

Czy usługi informatyczne z zakresu testowania oprogramowania podlegają niższej stawce podatku ryczałtowego?

Dyrektor KIS potwierdził opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU 62.02.30.0 (usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jaką stawką ryczałtu podlegają opodatkowaniu usługi edukacyjne?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przychód uzyskiwany ze świadczenia usług w zakresie PKWiU 85.59.19.0 - usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane, podlega opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. c) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy osoba prowadząca działalność postprodukcji filmowej może być opodatkowana ryczałtem? W jakiej stawce?

Dyrektor KIS potwierdził, że osoba fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą w zakresie postprodukcji filmów i nagrań wideo, powinna być opodatkowana stawką 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. 

Czy usługi pomocy technicznej w zakresie testowania oprogramowania podlegają ryczałtowi?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację w sprawie stawki podatku ryczałtowego dla usług informatycznych, uwzględniając interpretację przepisów dotyczących usług technologicznych. Wnioskodawca, świadczący usługi pomocy technicznej w dziedzinie IT, otrzymał klasyfikację podatku zgodnie z ich charakterem. 

Czy produkcja palet drewnianych i świadczenie usług transportowych mogą być opodatkowane ryczałtem 5,5%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził, że przychody z tytułu produkcji wyrobów tartacznych (palet drewnianych oraz odpadów poprodukcyjnych) oraz usług transportowych, będą opodatkowane stawką ryczałtu w wysokości 5,5%.

Czy podatnik świadczący usługi IT może skorzystać z ryczałtu podatkowego?

Zgodnie z interpretacją, usługi IT, które nie są bezpośrednio związane z oprogramowaniem, kwalifikują się do opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%.

Jaka stawka ryczałtu obowiązuje dla usług pośrednictwa komercyjnego i wyceny?

Usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń, mogą być opodatkowane w formie ryczałtu ewidencjonowanego według stawki 8,5%.

Czy usługi budowlano-wykończeniowe podlegają opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Artykuł przedstawia interpretację Krajowej Informacji Skarbowej w sprawie opodatkowania usług budowlano-wykończeniowych świadczonych przez osobę fizyczną. Wnioskodawca złożył wniosek dotyczący właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla swojej działalności. Według odpowiedzi organu podatkowego, wszystkie wymienione usługi, takie jak zabudowa stoisk targowych, instalacja elektryczna czy demontaż zabudowy stoiska, podlegają opodatkowaniu ryczałtem w wysokości 5,5%.

Czy usługi testowania stron internetowych i aplikacji mogą być opodatkowane w formie ryczałtu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną dotyczącą opodatkowania ryczałtowego usług IT. Wnioskodawca, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, zapytał o możliwość opodatkowania swoich usług stawką ryczałtu 8,5%. KIS potwierdziła prawidłowość stanowiska wnioskodawcy.

Opodatkowanie najmu prywatnego ryczałtem

Interpretacja KIS potwierdza, że wynajem krótkoterminowy nieruchomości prywatnej, niezwiązanej z działalnością gospodarczą, może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych stawką 8,5%.

Jaka stawka ryczałtu dla testowania oprogramowania?

Interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczyła klasyfikacji usług IT według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) oraz zastosowania odpowiedniej stawki ryczałtu. Organ stwierdził, że usługi świadczone przez wnioskodawcę, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 62.02.30.0, nie są związane z doradztwem w zakresie oprogramowania, a stawka ryczałtu wynosi 8,5%.

Czy przychody z projektowania technologii informatycznych mogą być opodatkowane jako ryczałt?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 6 czerwca 2023 r. dotyczyła oceny skutków podatkowych związanych z zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wnioskodawca, będący Product Ownerem, zwrócił się z pytaniem dotyczącym opodatkowania przychodów ze świadczenia usług związanych z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 62.01.12.0.

REKLAMA