REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Osoba

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wydatki na szkolenia pracowników i współpracowników można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na szkolenia pracowników i współpracowników b2b do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej przez spółkę działalności gospodarczej.

Czy ulga rehabilitacyjna obejmuje opiekę nad osobą z alzheimerem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że ze względu na przekroczenie limitu dochodowego przez mamę wnioskodawczyni, nie zostały spełnione warunki umożliwiające skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej.

Czy organizacja spotkań integracyjnych dla współpracowników może być zaliczona jako koszt uzyskania przychodów w podatku CIT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) stwierdził, że Spółka nie może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym Współpracowników, tj. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, z którymi Spółka ma zawarte kontrakty B2B i które świadczą usługi o charakterze informatycznym oraz uczestniczą w realizacji projektów na rzecz Spółki, ponieważ wydatki te stanowią wydatki na reprezentację, a ich głównym celem jest tworzenie lub poprawa wizerunku przedsiębiorcy wobec osób trzecich, niebędących pracownikami Wnioskodawcy. Zatem ww. wydatki zostały wyłączone z kosztów podatkowych na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Czy osoba samotnie wychowująca dzieci może skorzystać z preferencyjnego opodatkowania?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji podjęła kwestię możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko. KIS wyjaśnia, że jeżeli podatniczka formalnie pozostaje w związku małżeńskim, nie przysługuje jej prawo do skorzystania z preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

REKLAMA

Czy samotny rodzic może skorzystać z preferencyjnego rozliczenia podatkowego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że osoba samotnie wychowująca dzieci będąca w trakcie rozwodu, nie ma prawa do preferencyjnego rozliczenia podatku dochodowego, ponieważ nie spełnia warunku jakim jest określony stan cywilny.

Czy można rozliczać się jako osoba samotnie wychowująca dziecko w trakcie postępowania rozwodowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził brak możliwości skorzystania z preferencyjnego rozliczenia PIT jako osoba samotnie wychowująca dziecko, jeśli postępowanie rozwodowe jest w toku. 

Czy osoba rozwiedziona ma prawo do ulgi dla osób samotnie wychowujących dzieci?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że podatniczka spełniająca kryteria osoby samotnie wychowującej dziecko ma prawo do rozliczenia się z podatku za 2022 rok w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci.

Czy podatnik, który zawarł małżeństwo, może nadal rozliczać się jako samotnie wychowujący rodzic?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że podatnik, który zawarł małżeństwo, nie może nadal rozliczać się jako samotnie wychowujący rodzic zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Związek małżeński wyklucza przyznanie statusu "osoby samotnie wychowującej dziecko" i skorzystanie z preferencyjnego rozliczenia podatku dochodowego na podstawie art. 6 ust 4c ustawy o PIT.

REKLAMA

Czy spółka musi pobierać zaliczki na podatek dochodowy od świadczeń w programie dla osób polecających?

W najnowszej interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnia obowiązki płatnika związane z wypłatą nagród w ramach programu poleceń. W skrócie, jeśli nagrody są wypłacane osobom polecającym, stanowią one dla nich przychód podlegający opodatkowaniu. Jednak, w zależności od statusu osoby polecającej, obowiązki płatnika mogą się różnić.

Z jakich preferencji podatkowych może skorzystać opiekun prawny ubezwłasnowolnionej pełnoletniej podopiecznej?

W niniejszym artykule omówiono kwestię rozliczenia podatkowego i ulgi prorodzinnej dla samotnych opiekunów osób niepełnosprawnych. Artykuł przedstawia stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w tej sprawie oraz omawia konsekwencje finansowe dla opiekunów. Dowiedz się, czy takim samotnym opiekunom przysługują preferencje podatkowe.

REKLAMA