REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moment powstania przychodów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy korzystanie z samochodu służbowego przez prezesa zarządu generuje przychód podlegający opodatkowaniu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że prezes zarządu korzystający z samochodu służbowego nie uzyskuje przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Kiedy powstaje przychód z najmu nieruchomości?

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśnia, że przychód z najmu nieruchomości powstaje w momencie otrzymania lub postawienia do dyspozycji środków pieniężnych, a nie po rocznym rozliczeniu przez zarządcę.

Czy sprzedaż licencji do używania aplikacji komputerowych może być rozliczana miesięcznie?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż licencji do używania aplikacji komputerowych w różnych wariantach subskrypcji nie może być rozliczana w miesięcznych okresach rozliczeniowych, jeśli strony nie ustaliły takiego sposobu rozliczania w umowie lub na wystawionej fakturze.

Kiedy powstaje moment uzyskania przychodu podatkowego przy wypłacie tantiemów z platformy?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychód podatkowy powstaje w momencie wpływu środków pieniężnych na wirtualny rachunek internetowy, a różnice kursowe związane z transakcjami w walutach obcych powinny być traktowane jako element przychodów lub kosztów uzyskania przychodów.

REKLAMA

Kiedy rozpoznać przychód z pakietów usług dla automatyki przemysłowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że przychód z tytułu sprzedaży pakietów usług powinien być rozpoznany w momencie wystawienia faktury za zakupiony pakiet lub w momencie uregulowania płatności przez klienta przed datą wystawienia faktury.

Kiedy powstaje przychód z opłaty za nielegalny pobór energii cieplnej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że opłata za nielegalny pobór energii cieplnej powinna być rozpoznawana jako przychód kasowy, czyli w momencie otrzymania zapłaty.

Jak rozliczyć przychód oraz koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży nieruchomości przez spółkę?

Dyrektor KIS potwierdził, że w momencie wpłaty części ceny sprzedaży nieruchomości powstaje przychód podatkowy w podatku CIT odpowiednio w miesiącu lipcu 2023 r. oraz styczniu 2024 r., w dniu wystawienia faktury VAT. Z kolei wartość niezamortyzowanej części środków trwałych jest kosztem uzyskania przychodu w momencie podpisania aktu notarialnego. 

Kiedy powstaje przychód podatkowy w CIT z tytułu wpłaty za usługę przyłączenia obiektu do sieci?

Dyrektor KIS potwierdził, że spółka powinna uznać przychód podatkowy z tytułu usługi przyłączenia obiektu w dacie wykonania usługi, czyli w dacie podpisania protokołu.

REKLAMA

Czy obowiązek podatkowy powstaje z datą określoną w umowie, czy z datą wystawienia faktury?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że obowiązek podatkowy powstaje z datą określoną w umowie, a nie z datą wystawienia faktury.

Kiedy powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku dostaw towarów na warunkach CIF?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że w przypadku dostaw towarów realizowanych na warunkach CIF zgodnie z Incoterms 2020, moment powstania przychodu dla polskiego rezydenta podatkowego następuje w chwili załadowania towaru na statek w porcie rozpoczęcia transportu morskiego.

Czy zawarcie umowy przedwstępnej spowoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego?

Dyrektor KIS potwierdził, że w przypadku zawarcia umowy przedwstępnej, zobowiązującej do zbycia udziałów w nieruchomości, nie wystąpi obowiązek zapłaty przez zbywcę podatku dochodowego.

Kiedy powstaje przychód z transakcji na rachunku brokerskim?

Czy należne było opodatkowanie podatkiem od zysków kapitałowych konwersji papierów wartościowych pomiędzy akcjami a jednostkami uczestnictwa w funduszu rynku pieniężnego przeprowadzonych w okresie pomiędzy 1 stycznia 2021 r. a 13 września 2021 r.?

Czy należność główna i odsetki ustawowe powinny być ujęte w podstawie opodatkowania?

W artykule przedstawione zostają wnioski dotyczące ujęcia kwoty należności głównej, odsetek ustawowych i zwrotu kosztów sądowych w podstawie opodatkowania. Krajowa Informacja Skarbowa stwierdziła, że należność główna powinna zostać ujęta w podstawie opodatkowania za rok 2021, natomiast odsetki ustawowe i zwrot kosztów sądowych powinny zostać ujęte w podstawie w dacie ich otrzymania, czyli w maju 2022 roku. 

REKLAMA