REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Karta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy lekarz może korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej po zawarciu umowy na świadczenie usług leczniczych z NFZ?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że lekarz dentysta, zawierając umowę na świadczenie usług leczniczych na rzecz osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, będzie mógł korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej, jeżeli spełni warunki wskazane w art. 25 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy śmierć współwłaściciela wpływa na możliwość opodatkowania spółki cywilnej kartą podatkową?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że współwłaściciel spółki cywilnej świadczącej usługi kominiarskie może kontynuować opodatkowanie działalności w formie karty podatkowej po śmierci drugiego współwłaściciela.

Czy bożonarodzeniowe i wielkanocne bonifikaty pracownicze na kartach przedpłaconych podlegają podatkowi PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenie w postaci Kart przedpłaconych mających postać kart debetowych [płatniczych] oraz Kart przedpłaconych mających postać kart zasilanych pieniądzem elektronicznym, stanowi dla pracowników przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dodatkowo, wartość świadczenia w postaci Kart przedpłaconych - przekazanych pracownikom - których źródłem finansowania będą środki zakładowego funduszu świadczeń socjalnych korzysta ze zwolnienia z podatku określonego w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do wysokości kwoty obowiązującego w roku podatkowym limitu. 

Czy fryzjerka rozliczająca się w formie karty podatkowej, miała prawo przenieść nieodliczoną część składki zdrowotnej z jednego miesiąca na kolejny, obniżając w ten sposób należny podatek?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że prowadząca zakład fryzjerski podatniczka, rozliczająca podatki w formie karty podatkowej, miała prawo przenieść nieodliczoną część składki zdrowotnej z jednego miesiąca na kolejny, obniżając w ten sposób należny podatek.

REKLAMA

Czy korzystanie z portalu rezerwacyjnego wpływa na formę opodatkowania usług krótkoterminowego zakwaterowania?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wybór formy opodatkowania usług krótkoterminowego zakwaterowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej przy korzystaniu z internetowego portalu rezerwacyjnego jest prawidłowy.

Czy atrakcje dodatkowe w postaci sauny mogą być oferowane przez podatników korzystających z karty podatkowej?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) udostępnienie sauny klientom jako atrakcji w okresie zimowym jest zgodne z przepisami i formą rozliczania przy użyciu karty podatkowej.

Czy przedsiębiorca kontynuujący działalność w formie karty podatkowej może rozszerzyć swoją działalność o usługi kontroli instalacji gazowej?

Dyrektor KIS potwierdził, że rozszerzenie dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług kominiarskich (PKD 81.22.Z)) o planowane zdarzenie przyszłe – usługi instalacji gazowej (PKD 74.90.Z) nie będzie mieć wpływu na możliwość kontynuowania opodatkowania w formie karty podatkowej.

Czy rozszerzenie działalności gospodarczej o usługi gazowe wpłynie na opodatkowanie w formie karty podatkowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, ze wnioskodawca nadal może kontynuować opodatkowanie swojej działalności w formie karty podatkowej, obejmującej zarówno kominiarstwo, jak i planowane usługi związane z kontrolą, konserwacją i pomiarami instalacji gazowej.

REKLAMA

Czy napiwki stanowią przychód dla spółki w świetle ustawy o CIT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) napiwki nie są uwzględniane jako przychód dla spółki i nie podlegają opodatkowaniu, ponieważ nie są wynagrodzeniem należnym spółce.

Czy umowa B2B z podologiem wyklucza możliwość zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji podatkowej wyjaśniła, że zawarcie umowy typu B2B pomiędzy właścicielką gabinetu kosmetologicznego, a osobą prowadzącą działalność związaną z podologią wyklucza możliwość zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej.

Czy można opodatkować działalność gospodarczą na zasadzie karty podatkowej, przy jednoczesnych przychodach z najmu prywatnego?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość opodatkowania dochodu z działalności gospodarczej w 2022 r. oraz w latach następnych (przy zachowaniu warunków art. 25 ust. 1 ww. ustawy) na zasadzie karty podatkowej, w przypadku jednoczesnego osiągania przychodów z tytułu najmu prywatnego.

Czy fotograf może korzystać z karty podatkowej przy rozszerzeniu oferty usług?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) rozszerzenie oferty usług przez fotografa uprawnia do korzystania z karty podatkowej. 

Czy możliwe jest kontynuowanie rozliczania działalności w formie karty podatkowej po objęciu stanowiska prezesa spółki z o.o.?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził prawo rozliczania jednoosobowej działalności gospodarczej w ramach karty podatkowej, przy jednoczesnym pełnieniu stanowiska prezesa w Spółce z o.o..

Czy przystąpienie podatnika do spółki komandytowej wpłynie na prawo do karty podatkowej dla konserwatora zabytków?

Interpretacja indywidualna Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnia, że przystąpienie męża do spółki komandytowej prowadzącej działalność w tym samym zakresie co wnioskodawczyni, nie powoduje utraty prawa do opodatkowania dochodów wnioskodawczyni w formie karty podatkowej.

Przekazywanie kart finansowych pracownikom. Czy jest objęte VAT?

Mamy interpretację Krajowej Izby Skarbowej dotyczącą opodatkowania kart finansowych przekazywanych przez spółkę pracownikom. Wnioskodawca, będący zarejestrowanym podatnikiem VAT, zastosował się do wytycznych KIS i uzyskał potwierdzenie swojego stanowiska. W świetle interpretacji, przekazanie kart stanowi odpłatne świadczenie usług, które podlega opodatkowaniu VAT. Jednocześnie spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie kart.

Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży samochodu w działalności opodatkowanej formą karty podatkowej

W artykule omawiany jest problem opodatkowania przychodu ze sprzedaży samochodu osobowego w ramach działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej. Autor przedstawia stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej, zgodnie z którym taki przychód nie będzie dodatkowo opodatkowany. Przychód ten będzie traktowany jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, ale ze względu na opłacanie podatku w formie karty nie spowoduje konieczności zapłaty większego podatku. Artykuł ma na celu przybliżenie czytelnikowi kwestii opodatkowania sprzedaży samochodu w takiej sytuacji.

REKLAMA