REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

VAT marża

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy podatnik rozliczający się na zasadzie marży w turystyce myśliwskiej ma prawo do odliczenia podatku naliczonego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że usługi turystyczne, w tym organizacja polowań, podlegają specjalnej procedurze opodatkowania marżą VAT, dlatego podatniczka nie ma prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od faktur nabywanych towarów w ramach świadczonych usług.

Czy można zastosować procedurę VAT-marża przy sprzedaży używanego samochodu osobowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że w przypadku sprzedaży przedmiotowego samochodu, można zastosować procedurę opodatkowania VAT-marża. Warunki do tego zostały spełnione, gdyż pojazd spełnia kryteria towaru używanego i został zakupiony z myślą o jego dalszej odsprzedaży od podmiotu określonego w art. 120 ust. 10 pkt 3 ustawy o VAT.

Czy można zastosować procedurę VAT-marża przy odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że wnioskodawca nie będzie miał możliwości zastosowania procedury szczególnej VAT-marża przy dalszej odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.

Czy usługi zleceniobiorców to usługi dla bezpośredniej korzyści turysty na gruncie podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi nabywane od zleceniobiorców przez polską przedsiębiorczynię, która organizuje wyjazdy turystyczne, mogą być zaklasyfikowane jako usługi dla bezpośredniej korzyści turysty.

REKLAMA

Czy podatnik prowadzący sprzedaż srebrnych monet kolekcjonerskich może zastosować procedurę VAT-marża?

Podatnik prowadzący sprzedaż detaliczną srebrnych monet kolekcjonerskich ma prawo zastosować procedurę opodatkowania VAT-marża - potwierdził Dyrektor KIS.

Jak udokumentować zakup używanych mebli bez dokumentów sprzedaży? Co z procedurą VAT-marża?

Dyrektor KIS potwierdził, że do sprzedaży używanych mebli, oświetlenia oraz dodatków do wnętrz, zakupionych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i niewystawiających dokumentów sprzedaży na giełdach, udokumentowanych dowodami wewnętrznymi niezawierającymi danych sprzedawcy, można stosować procedurę VAT-marża

Czy można stosować procedurę VAT-marży bez dokumentów sprzedaży?

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą będzie mógł zastosować procedurę VAT-marży, mimo braku dokumentów sprzedaży zawierających dane sprzedawcy. Własna ewidencja zakupów jest wystarczającym dowodem w postępowaniach podatkowych - potwierdził Dyrektor KIS.

Czy spółka może zastosować procedurę VAT-marża przy sprzedaży monet kolekcjonerskich?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że dostawa monet kolekcjonerskich podatnikom VAT w krajach UE uprzednio importowanych lub nabytych w procedurze VAT-marża, bądź nabytych na podstawie zasad odpowiadających regulacjom krajowym dotyczącymi VAT-marża korzysta z opodatkowania na zasadzie procedury VAT-marża.

REKLAMA

Czy możliwe jest zastosowanie procedury VAT marży przy skupie używanego sprzętu elektronicznego?

Podatnik prowadzący działalność skupu i sprzedaży sprzętu elektronicznego może zastosować procedurę VAT marży zarówno w Niemczech, jak i w Polsce - potwierdził Dyrektor KIS. 

Czy sprzedaż używanego obuwia sportowego na zasadzie VAT marża jest możliwa?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że procedura opodatkowania marżą nie może być stosowana w przypadku obuwia sportowego, ponieważ nie został spełniony warunek towaru używanego zgodnie z przepisami ustawy o VAT. 

Jak prawidłowo naliczyć podstawę opodatkowania w procedurze VAT marża przy sprzedaży samochodów używanych?

14 czerwca 2023 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną dotyczącą prawidłowości naliczenia podstawy opodatkowania dla procedury VAT marża. Najważniejszą konkluzją jest potwierdzenie, że koszty poniesione w związku z zakupem i importem towaru używanego (samochodów używanych) powinny zostać wliczone w kwotę nabycia tego towaru.

REKLAMA