REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że sprzedaż używanych towarów nabytych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w celu ich dalszej odsprzedaży, oraz prowadzenie ewidencji za pomocą własnych dowodów wewnętrznych, umożliwia stosowanie szczególnej procedury VAT-marża zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że usługi turystyczne, w tym organizacja polowań, podlegają specjalnej procedurze opodatkowania marżą VAT, dlatego podatniczka nie ma prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od faktur nabywanych towarów w ramach świadczonych usług.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że w przypadku sprzedaży przedmiotowego samochodu, można zastosować procedurę opodatkowania VAT-marża. Warunki do tego zostały spełnione, gdyż pojazd spełnia kryteria towaru używanego i został zakupiony z myślą o jego dalszej odsprzedaży od podmiotu określonego w art. 120 ust. 10 pkt 3 ustawy o VAT.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że wnioskodawca nie będzie miał możliwości zastosowania procedury szczególnej VAT-marża przy dalszej odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi nabywane od zleceniobiorców przez polską przedsiębiorczynię, która organizuje wyjazdy turystyczne, mogą być zaklasyfikowane jako usługi dla bezpośredniej korzyści turysty.
Podatnik prowadzący sprzedaż detaliczną srebrnych monet kolekcjonerskich ma prawo zastosować procedurę opodatkowania VAT-marża - potwierdził Dyrektor KIS.
Dyrektor KIS potwierdził, że do sprzedaży używanych mebli, oświetlenia oraz dodatków do wnętrz, zakupionych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i niewystawiających dokumentów sprzedaży na giełdach, udokumentowanych dowodami wewnętrznymi niezawierającymi danych sprzedawcy, można stosować procedurę VAT-marża
Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą będzie mógł zastosować procedurę VAT-marży, mimo braku dokumentów sprzedaży zawierających dane sprzedawcy. Własna ewidencja zakupów jest wystarczającym dowodem w postępowaniach podatkowych - potwierdził Dyrektor KIS.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że dostawa monet kolekcjonerskich podatnikom VAT w krajach UE uprzednio importowanych lub nabytych w procedurze VAT-marża, bądź nabytych na podstawie zasad odpowiadających regulacjom krajowym dotyczącymi VAT-marża korzysta z opodatkowania na zasadzie procedury VAT-marża.
Podatnik prowadzący działalność skupu i sprzedaży sprzętu elektronicznego może zastosować procedurę VAT marży zarówno w Niemczech, jak i w Polsce - potwierdził Dyrektor KIS.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że procedura opodatkowania marżą nie może być stosowana w przypadku obuwia sportowego, ponieważ nie został spełniony warunek towaru używanego zgodnie z przepisami ustawy o VAT.
14 czerwca 2023 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną dotyczącą prawidłowości naliczenia podstawy opodatkowania dla procedury VAT marża. Najważniejszą konkluzją jest potwierdzenie, że koszty poniesione w związku z zakupem i importem towaru używanego (samochodów używanych) powinny zostać wliczone w kwotę nabycia tego towaru.
REKLAMA