REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Karta podatkowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy korzystanie z usług internetowych portali rezerwacyjnych wiąże się z utratą prawa do opodatkowania wynajmu pokoi w formie karty podatkowej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że korzystanie z usług internetowych portali rezerwacyjnych, które pobierają z tytułu rezerwacji pokoi prowizje bądź opłaty za dokonane za ich pośrednictwem rezerwacje nie wiąże się z utratą prawa do opodatkowania wynajmu pokoi w formie karty podatkowej.

Czy lekarz może korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej po zawarciu umowy na świadczenie usług leczniczych z NFZ?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że lekarz dentysta, zawierając umowę na świadczenie usług leczniczych na rzecz osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, będzie mógł korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej, jeżeli spełni warunki wskazane w art. 25 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy śmierć współwłaściciela wpływa na możliwość opodatkowania spółki cywilnej kartą podatkową?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że współwłaściciel spółki cywilnej świadczącej usługi kominiarskie może kontynuować opodatkowanie działalności w formie karty podatkowej po śmierci drugiego współwłaściciela.

Czy fryzjerka rozliczająca się w formie karty podatkowej, miała prawo przenieść nieodliczoną część składki zdrowotnej z jednego miesiąca na kolejny, obniżając w ten sposób należny podatek?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że prowadząca zakład fryzjerski podatniczka, rozliczająca podatki w formie karty podatkowej, miała prawo przenieść nieodliczoną część składki zdrowotnej z jednego miesiąca na kolejny, obniżając w ten sposób należny podatek.

REKLAMA

Czy korzystanie z portalu rezerwacyjnego wpływa na formę opodatkowania usług krótkoterminowego zakwaterowania?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wybór formy opodatkowania usług krótkoterminowego zakwaterowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej przy korzystaniu z internetowego portalu rezerwacyjnego jest prawidłowy.

Czy atrakcje dodatkowe w postaci sauny mogą być oferowane przez podatników korzystających z karty podatkowej?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) udostępnienie sauny klientom jako atrakcji w okresie zimowym jest zgodne z przepisami i formą rozliczania przy użyciu karty podatkowej.

Czy przedsiębiorca kontynuujący działalność w formie karty podatkowej może rozszerzyć swoją działalność o usługi kontroli instalacji gazowej?

Dyrektor KIS potwierdził, że rozszerzenie dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług kominiarskich (PKD 81.22.Z)) o planowane zdarzenie przyszłe – usługi instalacji gazowej (PKD 74.90.Z) nie będzie mieć wpływu na możliwość kontynuowania opodatkowania w formie karty podatkowej.

Czy rozszerzenie działalności gospodarczej o usługi gazowe wpłynie na opodatkowanie w formie karty podatkowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, ze wnioskodawca nadal może kontynuować opodatkowanie swojej działalności w formie karty podatkowej, obejmującej zarówno kominiarstwo, jak i planowane usługi związane z kontrolą, konserwacją i pomiarami instalacji gazowej.

REKLAMA

Czy umowa B2B z podologiem wyklucza możliwość zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji podatkowej wyjaśniła, że zawarcie umowy typu B2B pomiędzy właścicielką gabinetu kosmetologicznego, a osobą prowadzącą działalność związaną z podologią wyklucza możliwość zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej.

Czy można opodatkować działalność gospodarczą na zasadzie karty podatkowej, przy jednoczesnych przychodach z najmu prywatnego?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość opodatkowania dochodu z działalności gospodarczej w 2022 r. oraz w latach następnych (przy zachowaniu warunków art. 25 ust. 1 ww. ustawy) na zasadzie karty podatkowej, w przypadku jednoczesnego osiągania przychodów z tytułu najmu prywatnego.

Czy fotograf może korzystać z karty podatkowej przy rozszerzeniu oferty usług?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) rozszerzenie oferty usług przez fotografa uprawnia do korzystania z karty podatkowej. 

Czy możliwe jest kontynuowanie rozliczania działalności w formie karty podatkowej po objęciu stanowiska prezesa spółki z o.o.?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził prawo rozliczania jednoosobowej działalności gospodarczej w ramach karty podatkowej, przy jednoczesnym pełnieniu stanowiska prezesa w Spółce z o.o..

Czy przystąpienie podatnika do spółki komandytowej wpłynie na prawo do karty podatkowej dla konserwatora zabytków?

Interpretacja indywidualna Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnia, że przystąpienie męża do spółki komandytowej prowadzącej działalność w tym samym zakresie co wnioskodawczyni, nie powoduje utraty prawa do opodatkowania dochodów wnioskodawczyni w formie karty podatkowej.

Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży samochodu w działalności opodatkowanej formą karty podatkowej

W artykule omawiany jest problem opodatkowania przychodu ze sprzedaży samochodu osobowego w ramach działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej. Autor przedstawia stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej, zgodnie z którym taki przychód nie będzie dodatkowo opodatkowany. Przychód ten będzie traktowany jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, ale ze względu na opłacanie podatku w formie karty nie spowoduje konieczności zapłaty większego podatku. Artykuł ma na celu przybliżenie czytelnikowi kwestii opodatkowania sprzedaży samochodu w takiej sytuacji.

REKLAMA