REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Skutki podatkowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy przeniesienie składników majątku z prowadzonej działalności gospodarczej do spółki komandytowo-akcyjnej rodzi skutki na gruncie podatku dochodowego?

Dyrektor KIS potwierdził, że aport składników majątku, które wchodziły w skład prowadzonej działalności gospodarczej, do spółki komandytowo-akcyjnej na mocy art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o PIT będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego jako wniesienie tytułem wkładu przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 3 ustawy o PIT.

Czy kary umowne zasądzone za opóźnienie dewelopera podlegają opodatkowaniu?

 Zgodnie z przyjętym stanowiskiem przez KIS, przychód z tytułu zasądzenia kary umownej podlega opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 

Czy otrzymanie rekompensaty za mienie zabużańskie wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdza, że rekompensaty za mienie pozostawione poza granicami Polski nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czy podatnik, który został obdarowany darowizną nieruchomości, jest zwolniony od podatku dochodowego od jej sprzedaży na cele publiczne, realizowane przez Skarb Państwa?

Dyrektor KIS potwierdził, że podatnik, który otrzymał darowiznę w postaci nieruchomości, nie musi płacić podatku dochodowego od sprzedaży tejże nieruchomości na cele inwestycji publicznych.

REKLAMA

Czy podatnik jest zwolniony z podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości na cele inwestycji publicznych?

Sprzedaż udziału w nieruchomości nabytej w spadku - kiedy nie płacimy podatku?

Sprzedaż udziału w nieruchomości nabytej w spadku może być wolna od podatku. Kluczowe jest tu zrozumienie, jak liczyć 5-letni okres, po którym sprzedaż nieruchomości nie stanowi źródła przychodu.

Czy umowa dożywocia przed upływem 5 lat od zakupu mieszkania jest obciążona podatkiem 19%?

Interpretacja indywidualna z dnia 3 stycznia 2023 r. dotyczyła skutków podatkowych zbycia nieruchomości w drodze umowy dożywocia. Wnioskodawczyni, która w lutym 2022 r. nabyła z mężem mieszkanie, planowała przenieść własność tego lokalu na rzecz swojej pełnoletniej córki na podstawie umowy dożywocia. Wnioskodawczyni zapytała, czy umowa dożywocia zawarta przed upływem 5 lat od zakupu mieszkania obciążona jest podatkiem 19%.

Czy otrzymane zadośćuczynienie i odsetki są objęte obowiązkiem podatkowym?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną dotyczącą opodatkowania zadośćuczynienia i odsetek. W świetle tej interpretacji, zadośćuczynienie wypłacone z tytułu ubezpieczenia OC jest wolne od podatku dochodowego, natomiast odsetki ustawowe od zadośćuczynienia nie korzystają ze zwolnienia.

REKLAMA

REKLAMA