REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że wydatki związane z realizacją podróży służbowych przez członka zarządu, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, zwracane mu przez spółkę nie będą stanowić dla spółki ukrytych zysków ani wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, nie będą zatem podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, tj. estońskim CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że umowa zawarta z podmiotem powiązanym polegająca na udostępnianiu spółce nieruchomości nie będzie stanowiła ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wynajem miejsca parkingowego i lokalu biurowego od udziałowca spółki nie stanowi ukrytego zysku.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) spółka może korzystać z ryczałtu od dochodów spółek, gdyż spełnia wszystkie określone w prawie podatkowym warunki niezbędne do zastosowania określonej formy opodatkowania.
REKLAMA
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) koszty użytkowania i amortyzacji samochodów osobowych używanych przez pracowników niebędących wspólnikami spółki, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w wysokości 50% tych kosztów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż projektów budowy farm fotowoltaicznych z odroczoną płatnością i odsetkami nie spełnia przesłanek do uznania jej za ukryty zysk zgodnie z ustawą o CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że zysk netto spółki komandytowej, który został wypracowany przed wprowadzeniem ryczałtu od dochodów spółek, nie podlega opodatkowaniu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że połączenie spółki z inną firmą i przejęcie jej majątku wyklucza możliwość zastosowania estońskiego CIT. W rezultacie, spółka nie będzie mogła skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania wynagrodzenia z tytułu umowy najmu części nieruchomości. W skrócie, wynagrodzenie to nie generuje dla Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem jako ukryty zysk.
Interpretacja indywidualna wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 5 lipca 2023 r. dotyczyła warunku z art. 28j ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W szczególności, skupiała się na kwestii corocznego zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 1 etat. Interpretacja ta wyjaśnia, że utrzymanie zatrudnienia jednej osoby na pełen etat przez 300 dni w roku nie spełnia warunku corocznego zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 1 etat.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, która potwierdza, że przekształcenie spółki w okresie opodatkowania ryczałtem nie generuje dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że posiadanie udziałów członkowskich w banku spółdzielczym nie wyklucza możliwości skorzystania z ryczałtu od dochodów spółek, ponieważ bank spółdzielczy nie jest podmiotem wyłączonym, zgodnie z ustawą o CIT.
Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 9 stycznia 2023 r. potwierdza, że korzystanie przez spółkę z różnych form wsparcia dla przedsiębiorców, niezależnie od źródła, z jakiego pochodzą środki, nie wyklucza możliwości opodatkowania spółki w formie ryczałtu od dochodów spółek oraz nie powoduje utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek po wyborze tej formy opodatkowania.
Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnia, że spółki opodatkowane ryczałtem od dochodów nie podlegają zakazowi amortyzacji podatkowej wynajmowanych lokali mieszkalnych, zgodnie z art. 16c pkt 2a ustawy o CIT. Zamiast tego, stosują zasady amortyzacji bilansowej.
REKLAMA