REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ryczałt od dochodów spółek – CIT estoński

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy umowa zawarta ze wspólnikiem polegająca na udostępnianiu spółce nieruchomości stanowi ukryty zysk podlegający opodatkowaniu estońskim CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że umowa zawarta z podmiotem powiązanym polegająca na udostępnianiu spółce nieruchomości nie będzie stanowiła ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.

Czy wynajem miejsca parkingowego i lokalu biurowego od udziałowca spółki stanowi ukryty zysk?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wynajem miejsca parkingowego i lokalu biurowego od udziałowca spółki nie stanowi ukrytego zysku.

Czy posiadanie udziałów członkowskich w banku spółdzielczym wyklucza korzystanie z ryczałtu od dochodów spółek?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) spółka może korzystać z ryczałtu od dochodów spółek, gdyż spełnia wszystkie określone w prawie podatkowym warunki niezbędne do zastosowania określonej formy opodatkowania.

Czy koszty użytkowania samochodów służbowych przez osoby niebędące wspólnikami są opodatkowane w ramach CIT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) koszty użytkowania i amortyzacji samochodów osobowych używanych przez pracowników niebędących wspólnikami spółki, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w wysokości 50% tych kosztów.

REKLAMA

Czy sprzedaż projektów farm fotowoltaicznych z odroczoną płatnością może być uznana za ukryty zysk?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż projektów budowy farm fotowoltaicznych z odroczoną płatnością i odsetkami nie spełnia przesłanek do uznania jej za ukryty zysk zgodnie z ustawą o CIT.

Czy zysk netto spółki podlega opodatkowaniu estońskim CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że zysk netto spółki komandytowej, który został wypracowany przed wprowadzeniem ryczałtu od dochodów spółek, nie podlega opodatkowaniu.

Czy połączenie spółki kapitałowej wyklucza możliwość stosowania estońskiego CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że połączenie spółki z inną firmą i przejęcie jej majątku wyklucza możliwość zastosowania estońskiego CIT. W rezultacie, spółka nie będzie mogła skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania.

Czy wynagrodzenie z najmu to ukryty zysk?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą opodatkowania wynagrodzenia z tytułu umowy najmu części nieruchomości. W skrócie, wynagrodzenie to nie generuje dla Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem jako ukryty zysk.

REKLAMA

Jak zrozumieć warunek zatrudnienia w kontekście podatku zryczałtowanego CIT?

Interpretacja indywidualna wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 5 lipca 2023 r. dotyczyła warunku z art. 28j ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W szczególności, skupiała się na kwestii corocznego zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 1 etat. Interpretacja ta wyjaśnia, że utrzymanie zatrudnienia jednej osoby na pełen etat przez 300 dni w roku nie spełnia warunku corocznego zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 1 etat.

Czy przekształcenie spółki kapitałowej generuje dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, która potwierdza, że przekształcenie spółki w okresie opodatkowania ryczałtem nie generuje dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku.

Czy posiadanie udziałów w banku spółdzielczym wyklucza możliwość zastosowania estońskiego CIT-u?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że posiadanie udziałów członkowskich w banku spółdzielczym nie wyklucza możliwości skorzystania z ryczałtu od dochodów spółek, ponieważ bank spółdzielczy nie jest podmiotem wyłączonym, zgodnie z ustawą o CIT.

Ryczałt od dochodów spółek a korzystanie z form wsparcia dla przedsiębiorców

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 9 stycznia 2023 r. potwierdza, że korzystanie przez spółkę z różnych form wsparcia dla przedsiębiorców, niezależnie od źródła, z jakiego pochodzą środki, nie wyklucza możliwości opodatkowania spółki w formie ryczałtu od dochodów spółek oraz nie powoduje utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek po wyborze tej formy opodatkowania.

Czy podatnik opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek podlega zakazowi amortyzacji wynajmowanych lokali mieszkalnych?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnia, że spółki opodatkowane ryczałtem od dochodów nie podlegają zakazowi amortyzacji podatkowej wynajmowanych lokali mieszkalnych, zgodnie z art. 16c pkt 2a ustawy o CIT. Zamiast tego, stosują zasady amortyzacji bilansowej.

REKLAMA