REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przekazanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy nieodpłatne przekazanie punktów w serwisie internetowym podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że nieodpłatne przekazanie pakietu punktów dla nowo zarejestrowanych użytkowników serwisu internetowego nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

Czy nieodpłatne przekazanie paliwa po badaniu technicznym pojazdu zwalnia z VAT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) nieodpłatne przekazanie paliwa i innych upominków o jednostkowej cenie do 20 zł klientowi, który wykonał badanie techniczne pojazdu, nie podlega opodatkowaniu VAT i nie wymaga ewidencjonowania na kasie rejestrującej, ponieważ jest uznawane za prezent o małej wartości związany z działalnością gospodarczą podatnika.

Czy przekazanie przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej na rzecz jednoosobowej działalności gospodarczej jest opodatkowane VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że przekazanie całego przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej na rzecz jednoosobowej działalności gospodarczej nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

Czy Gmina przy zakupie monitorów interaktywnych i drukarek dla szkół może zastosować preferencyjną stawkę VAT 0%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził możliwość zastosowania 0% stawki podatku VAT dla dostawy monitorów interaktywnych i drukarek, które będą przekazane dla szkół podstawowych. 

REKLAMA

Czy przekazanie spółce składników majątkowych przez gminę na podstawie umowy użyczenia jest opodatkowane?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przekazanie składników majątkowych spółce przez gminę w ramach umowy użyczenia nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, co wynika z wyłączenia zawartego w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.

Czy wartość drewna pozyskanego z własnej działki może stanowić koszt uzyskania przychodu dla podatnika?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wartość pozyskanego drewna, pochodzącego z własnej działki, może stanowić koszt uzyskania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

Czy można odliczyć VAT z zakupu prezentów reklamowych? Czy prezenty nieodpłatne podlegają opodatkowaniu?

Dyrektor KIS potwierdził, że Spółce przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup Prezentów, które Spółka przekazuje następnie kontrahentom oraz, że w związku z przekazywaniem Prezentów kontrahentom, Spółka będzie miała obowiązek naliczenia podatku należnego z tytułu odpłatnej dostawy towarów zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 ustawy o VAT, z wyłączeniem Prezentów, których jednostkowa cena nabycia (o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 2 ustawy o VAT) nie przekracza 20 zł.

Czy spółka jawna może skorzystać z zwolnienia z podatku VAT przy przekazaniu nieruchomości wspólnikom?

Dyrektor KIS potwierdził, że spółka ma prawo skorzystać z zwolnienia z podatku VAT w przypadku czynności przekazania nieruchomości zabudowanej do majątku prywatnego wspólników spółki jawnej, jeśli pomiędzy pierwszym zasiedleniem nieruchomości a jej dostawą upłynął okres dłuższy niż 2 lata. 

REKLAMA

Czy przekazanie paliwa, jako prezentu o małej wartości, podlega opodatkowaniu VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, ze nieodpłatne przekazanie paliwa (gazu LPG, benzyny, oleju napędowego) klientowi, jako prezentu o małej wartości (do 20 zł), nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz nie podlega ewidencji w kasie fiskalnej.

REKLAMA