REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kara

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zapłacona kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy na dostarczenie paliwa gazowego stanowi koszt podatkowy?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że zapłacona kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy z dostawcą na dostarczenie paliwa gazowego stanowi dla spółki koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Czy kary umowne w związku z wypowiedzeniem porozumień transakcyjnych mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zapłacone przez spółkę kary umowne w związku z wypowiedzeniem porozumień transakcyjnych nie stanowią kosztu uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Czy kara umowna za opóźnienie w usunięciu wad budowlanych podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że kara umowna za opóźnienie wykonawcy nie podlega VAT, ponieważ jest formą rekompensaty za szkodę z umowy, nie zaś wynagrodzeniem za dostawę towarów lub usług.

Czy kary umowne za niewykonanie umowy mogą stanowić koszt podatkowy?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że kary umowne ponoszone przez spółkę za niewykonanie umowy sprzedaży drewna mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

REKLAMA

Czy kary umowne mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że nałożone kary umowne, jeśli zostaną zapłacone, mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, ponieważ były niezbędne do zachowania źródła przychodów i zabezpieczenia współpracy z dostawcą węgla.

Czy kary umowne są kosztem uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że kary umowne z tytułu nieosiągnięcia wymaganego poziomu recyklingu odpadów komunalnych nałożone na spółkę nie kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodu.

Czy opłaty naliczane za nieregulaminowe korzystanie z parkingu podlegają opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że opłata naliczona w związku z nieregulaminowym korzystaniem z płatnego parkingu niestrzeżonego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Czy kara umowna za brak ważnego biletu parkingowego podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że kara umowna za brak ważnego biletu parkingowego nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, gdyż ma charakter odszkodowawczy, a nie wynagrodzeniowy za świadczenie usług.

REKLAMA

Czy kary umowne za opóźnienie dostawy stanowią koszt podatkowy?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że zapłata kary umownej za brak dostawy towaru w terminie jest karą za wadliwe wykonanie usługi, a tym samym mieści się w katalogu kar umownych i odszkodowań wyłączonych z kosztów uzyskania przychodów na podstawie ustawy o PIT.

Czy kary umowne zasądzone za opóźnienie dewelopera podlegają opodatkowaniu?

 Zgodnie z przyjętym stanowiskiem przez KIS, przychód z tytułu zasądzenia kary umownej podlega opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 

Czy zapłacona kara umowna może być uznana za koszt uzyskania przychodu?

W artykule omawiamy interpretację organów administracji skarbowej dotyczącą kosztów uzyskania przychodów związanych z karą umowną. Artykuł analizuje zastosowanie przepisów podatkowych oraz wpływ trudności na rynku gospodarczym na decyzje podatnika w kontekście niewykonania umowy i poniesienia kary. 

Dodatkowa opłata parkingowa w postaci kary umownej. Co z VAT?

W artykule omawia się interpretację Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczącą opodatkowania opłat dodatkowych na parkingach. KIS stwierdziła, że opłata ta nie jest objęta podatkiem VAT, uznając ją za karę umowną, niezwiązaną z umową najmu miejsc postojowych. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

REKLAMA