Czy w przypadku ruchomego miejsca pracy zakład powstaje na terenie jednostki samorządu terytorialnego, na terenie której pracownik najczęściej wykonuje pracę?
REKLAMA
REKLAMA
Lokalizacja zakładu (oddziału) spółki w kontekście zmiennego miejsca pracy pracowników
Spółka, prowadzi działalność polegającą na świadczeniu usług budowlanych. W strukturze organizacyjnej spółka nie posiada wyodrębnionych zakładów i oddziałów na terenie kraju. Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mają miejsce pracy określone jako teren Rzeczpospolitej Polskiej, z wyłączeniem województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego (ruchome miejsce pracy). Pracownicy wykonują pracę na budowach, które znajdują się na terenie innych jednostek samorządu terytorialnego niż siedziba spółki i miejsce świadczenia pracy może się zmieniać. Spółka chciała się dowiedzieć czy przy szeroko określonym miejscu pracy pracownika, zakład (oddział) powstanie na terytorium tej jednostki samorządu terytorialnego innej niż właściwa dla siedziby spółki, na terytorium której pracownik najczęściej wykonywał pracę.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.