Czy wynajem domku turystycznego w gospodarstwie rolnym na terenie miejskim podlega zwolnieniu podatkowemu?

REKLAMA
REKLAMA
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że nie można zastosować zwolnienia od opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu wynajmu pokoi gościnnych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z uwagi na położenie gospodarstwa na terenie, który administracyjnie należy do miasta.
Usługi agroturystyczne a opodatkowanie
Wnioskodawczyni wraz z mężem posiadają wspólny majątek, w którego skład wchodzą trzy lokale w miejscowości A. Dwa z tych lokali są wynajmowane długoterminowo, jako lokale biurowe, a jeden krótkoterminowo. Małżeństwo rozlicza najem tych trzech lokali ryczałtem. Dodatkowo mąż prowadzi działalność gospodarczą, a wnioskodawczyni jest rolnikiem, ubezpieczonym w KRUS prowadzącym gospodarstwo rolne w miejscowości B. Na terenie tego gospodarstwa, małżeństwo przekształciło jeden z obiektów gospodarczych na domek turystyczny, który mają udostępniać turystom w ramach wczasów agroturystycznych. Miejscowość B., na terenie, którego znajduje się wspomniane gospodarstwo rolne, ma prawa miejskie i jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej B.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA