REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wypłata

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy dobrowolne alimenty od ojca, który nie jest wymieniony w akcie urodzenia dziecka podlegają opodatkowaniu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której wyjaśnił, że dobrowolne alimenty przekazywane przez ojca, który nie jest wymieniony w akcie urodzenia dziecka, nie podlegają opodatkowaniu.

Jakim przychodem na gruncie podatku PIT jest nagroda w formie wypłaty pieniężnej z programu motywacyjnego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że w związku z wypłatą nagrody lub jej części w formie pieniężnej, ewentualny przychód będzie stanowić przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 Ustawy o PIT.

Czy wniesienie majątku do fundacji rodzinnej generuje przychód dla fundatora na gruncie podatku PIT?

Dyrektor KIS potwierdził, że wniesienie składników majątkowych do fundacji rodzinnej przez fundatora nie generuje dochodu (przychodu) po jego stronie z tytułu przeniesienia własności tych składników.

Czy wartość nagrody w programie motywacyjnym stanowi przychód ze stosunku pracy?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że w przypadku otrzymania nagrody lub jej części w formie wypłaty pieniężnej, stanowi ona tzw. przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 Ustawy o PIT, jako pochodzący od Spółki amerykańskiej.

REKLAMA

Czy nagroda wypłacana pracownikowi w formie pieniężnej stanowi przychód z innych źródeł?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji potwierdził, że nagrody otrzymane przez pracownika w ramach pracowniczego programu motywacyjnego, w tym w formie wypłaty pieniężnej, nie stanowią przychodów ze stosunku pracy, ale są tzw. przychodem z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Jak opodatkowana podatkiem PIT jest nagroda w formie wypłaty pieniężnej dla pracownika?

Dyrektor KIS potwierdził, że w przypadku otrzymania nagrody lub jej części w formie wypłaty pieniężnej przez pracownika, stanowi ona dla niego tzw. przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czy przychód z programu motywacyjnego stanowi "przychód z innych źródeł" według Ustawy o PIT?

Decyzja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdza, że przychody z programów motywacyjnych prowadzonych przez zagraniczne spółki matki nie są traktowane jako przychody ze stosunku pracy, lecz jako "przychód z innych źródeł". To ważne rozstrzygnięcie dla wielu pracowników polskich firm należących do międzynarodowych korporacji, którzy mogą korzystać z podobnych programów motywacyjnych.

Czy kółko rolnicze może wypłacać środki pieniężne członkom bez zapłaty CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wypłata środków pieniężnych na rzecz członków kółka rolniczego, działającego na rzecz rozwoju gospodarstw rolnych nie podlega opodatkowaniu. 

REKLAMA

Czy kary umowne zasądzone za opóźnienie dewelopera podlegają opodatkowaniu?

 Zgodnie z przyjętym stanowiskiem przez KIS, przychód z tytułu zasądzenia kary umownej podlega opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 

Czy wypłata earn-out wpływa na wysokość podstawy opodatkowania PCC?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała korzystną interpretację dotyczącą wpływu wypłaty earn-out na podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Spółka hiszpańska, będąca wnioskodawcą, nabyła udziały w polskiej firmie, otrzymując tym samym potwierdzenie, że ewentualna wypłata earn-out nie wpłynie na wysokość podstawy opodatkowania. 

Dywidenda otrzymana przez powiernika nie jest opodatkowana

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił kwestię opodatkowania dywidendy otrzymanej przez powiernika na podstawie umowy powierniczej. Zarówno wypłata dywidendy bezpośrednio na rzecz powiernika, jak i wypłata na rzecz osoby trzeciej (jako powierzającej, która ma dokonać czynności na rzecz powiernika) nie powoduje zobowiązań podatkowych. 

REKLAMA