REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wielka Brytania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy odszkodowanie z tytułu śmierci bliskiej osoby jest zwolnione z podatku dochodowego?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenie otrzymane na mocy ugody, wynikające z wypadku, w którym zginęła matka wnioskodawcy, korzysta ze zwolnienia podatkowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).

Czy za usługę zagranicznego dostawcy bank musi płacić podatek u źródła?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wypłata wynagrodzenia za świadczenie usługi nie podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła zgodnie z przepisami ustawy o CIT, ponieważ usługa nie mieści się w kategoriach przychodów, które są wyraźnie objęte podatkiem, ani nie spełnia kryteriów innych usług podlegających opodatkowaniu.

Czy osoba mieszkająca za granicą ma obowiązek podatkowy w Polsce od dochodów z wynajmu mieszkania?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że osoba, która która opuściła Polskę na stałe i obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii oraz wynajmuje mieszkanie położone w Polsce, może być uznana za osobę posiadającą ograniczony obowiązek podatkowy, rozliczając jedynie dochody osiągnięte z wynajmu mieszkania w Polsce.

Czy naukowiec może odliczyć koszty przelotu i zakwaterowania od stypendium?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki naukowca na przelot i zakwaterowanie nie kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodów z tytułu stypendium, ponieważ nie są one bezpośrednio związane z uzyskaniem pomocy finansowej.

REKLAMA

Czy wartość otrzymanych akcji w ramach programu motywacyjnego może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości nieodpłatnego świadczenia w związku z planowanym zbyciem akcji.

Czy osoba pracująca w Anglii musi rozliczać podatki w Polsce w przypadku powrotu do kraju?

Artykuł przedstawia interpretację organu administracji skarbowej dotyczącą rozliczania podatków przez osobę posiadającą rezydencję podatkową w Anglii. Przedstawiono sytuację podatnika, który od 2015 roku pracował i odprowadzał podatki w Anglii, a następnie powrócił do Polski na urlop macierzyński. Wniosek z interpretacji jest klarowny - osoba ta powinna rozliczać swoje dochody i zasiłek macierzyński tylko w Anglii. W Polsce, gdzie nie uzyskuje dochodów, nie ma obowiązku rozliczania podatków.

Marynarz pracujący na statku morskim może skorzystać z ulgi abolicyjnej bez ograniczeń kwotowych

Dyrektor KIS potwierdził, że marynarze pracujący na statkach morskich poza granicami kraju mogą skorzystać z ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego w wysokości 1360 zł. Kryterium jest wykonywanie pracy lub usług poza terytorium lądowym państw.  

Czy marynarze pracujący na statkach poza terytorium lądowym mogą skorzystać z ulgi abolicyjnej?

Marynarze pracujący na statkach poza terytorium lądowym mogą skorzystać z ulgi abolicyjnej - potwierdza Ministerstwo Finansów (MF). Według interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), nie ma konieczności pracy na jednostce morskiej eksploatowanej w transporcie międzynarodowym, a istotne jest wykonywanie pracy lub usług poza lądem.

REKLAMA

Czy marynarz pracujący na statku poza terytorium Polski może skorzystać z ulgi abolicyjnej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą ulgi abolicyjnej dla osób pracujących poza terytorium lądowym państw, takich jak marynarze. Interpretacja ta ma kluczowe znaczenie dla osób pracujących na morzu, ponieważ wyjaśnia, kiedy mogą skorzystać z ulgi abolicyjnej bez stosowania limitu.

Czy wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii wiąże się z podwójnym opodatkowaniem?

Problem dotyczy podwójnego opodatkowania wynikającego z wynajmu nieruchomości w Wielkiej Brytanii przez polskiego podatnika. KIS przeanalizował przepisy konwencji między Polską a Wielką Brytanią w zakresie unikania podwójnego opodatkowania. Czy podatnik powinien płacić podatek w Polsce od wynajmu nieruchomości za granicą?

REKLAMA