REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umorzenie udziałów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy spółka powinna pobrać podatek od wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że spółka nie jest zobowiązana do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wypłacanego wynagrodzenia niemieckiemu rezydentowi podatkowemu w związku z dobrowolnym umorzeniem jego udziałów.

Dobrowolne umorzenie udziałów bez wynagrodzenia - stanowisko KIS

W najnowszej interpretacji indywidualnej Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnił kwestie podatkowe związane z dobrowolnym umorzeniem udziałów w spółce bez wynagrodzenia.

Czy umorzenie udziałów generuje przychód w CIT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację dotyczącą skutków podatkowych wynikających z dobrowolnego zbycia udziałów w spółce bez wypłaty wynagrodzenia, mającego na celu ich umorzenie. W skrócie, organ podatkowy potwierdził, że w opisanej sytuacji po stronie Wnioskodawcy nie powstaje przychód na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).

Umorzenie udziałów w spółce bez wynagrodzenia a podatkowe koszty uzyskania przychodu

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy kwestii, czy Wnioskodawca, w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przeprowadzonego bez wypłaty wynagrodzenia, powinien zaliczać wcześniej poniesione wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów uzyskania przychodu. KIS stwierdziła, że stanowisko Wnioskodawcy w tej sprawie jest prawidłowe.

REKLAMA

Czy wykupienie udziałów w celu ich umorzenia pozwoli na zastosowanie estońskiego CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że spółka może skorzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, ponieważ nie spełnia żadnych przesłanek wyłączających możliwość skorzystania, zgodnie z ustawą o CIT.

Skutki podatkowe dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację dotyczącą skutków podatkowych dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia. Zgodnie z interpretacją, takie działanie nie generuje przychodu podatkowego dla osoby zbywającej udziały.

Czy umorzenie udziałów spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa dokonała interpretacji sytuacji, w której spółka z ograniczoną odpowiedzialnością umarza własne udziały. KIS wyjaśniła, że taka operacja nie wyklucza możliwości opodatkowania ryczałtem, pod warunkiem że udziałowcami spółki pozostaną wyłącznie osoby fizyczne spełniające wymóg określony w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.

REKLAMA

REKLAMA