REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Stawki podatku

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi projektowania wnętrz mogą być opodatkowane stawką 8% VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi projektowania wnętrz, jako twórcze dzieło objęte przeniesieniem praw autorskich, mogą być opodatkowane obniżoną stawką VAT wynoszącą 8%.

Czy dostawy ługu sodowego dla statków mogą korzystać ze stawki 0% VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że dostawa ługu sodowego na potrzeby statków może korzystać ze stawki 0% VAT tylko w przypadku dostaw bezpośrednio na rzecz armatorów, a nie pośredników.

Czy działalność agenta ubezpieczeniowego może być opodatkowana ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że działalność agenta ubezpieczeniowego z zatrudnionym pracownikiem na umowę zlecenie nie kwalifikuje się do opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z 17% stawką dla wolnych zawodów, lecz z 15% stawką przewidzianą dla usług ubezpieczeniowych.

Czy podatnicy mają prawo korygować fakturę sprzedaży z zastosowaniem stawki 0% VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że pod warunkiem spełnienia określonych wymogów formalnych, podatnik ma prawo dokonać korekty faktury i zastosować stawkę podatku 0% VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT.

REKLAMA

Czy sprzedaż bydła opasowego może podlegać opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził, że podatnik, który prowadzi działalność związaną z hodowlą bydła opasowego, nie może skorzystać ze zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów. Interpretacja wyjaśnia, że taka działalność jest uznawana za działalność rolniczą i przychody z niej uzyskane nie będą podlegały ww. opodatkowaniu.

Czy usługi zarządzania projektami informatycznymi podlegają opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Dyrektor KIS stwierdził, że przychody ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług związanych z zarządzaniem projektami informatycznymi powinny być opodatkowane 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencyjnych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy sprzedaż wzoru przemysłowego daje możliwość skorzystania z preferencyjnej stawki CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że brak ponoszenia określonych kosztów uniemożliwia skorzystanie z preferencyjnej stawki 5%.

Kiedy preferencyjna stawka CIT nie ma zastosowania?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną w sprawie możliwości skorzystania przez Spółkę z preferencyjnej stawki 9% podatku CIT w 2023 roku. Organy podatkowe stwierdziły, że stanowisko wnioskodawcy w tej kwestii jest nieprawidłowe.

REKLAMA

8,5% ryczałtu dla usług administracyjnych - potwierdzenie KIS

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną dotyczącą możliwości opodatkowania przychodów z tytułu świadczonych usług administracyjnych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.

Błąd w stawce VAT a kwalifikacja do obniżonej stawki CIT

W najnowszej interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że spółki spełniające określone kryteria mają prawo stosować obniżoną stawkę CIT 9% w roku podatkowym 2023.

Czy dostawca zestawów komputerowych może skorygować stawkę VAT z 23% na 0%?

W interpretacji indywidualnej z dnia 18 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) podjął decyzję dotyczącą możliwości korekty stawki VAT przez dostawcę zestawów komputerowych dla szkoły. W wyniku tej decyzji, dostawca może obniżyć stawkę VAT z 23% do 0%, ale musi to zrobić w określonym czasie.

Czy opłaty wnoszone do spółdzielni mieszkaniowej wpływają na jej przychód ?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną dotyczącą opłat wnoszonych przez osoby posiadające tytuł prawny do lokali w Spółdzielni. Interpretacja dotyczy kwestii, czy te opłaty mieszczą się w pojęciu "przychodu ze sprzedaży", co ma wpływ na status "małego podatnika" i możliwość skorzystania z obniżonej stawki podatku dochodowego od osób prawnych.

9% stawka podatku dla małych podatników CIT

Interpretacja indywidualna Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 19 czerwca 2023 r. dotyczy możliwości zastosowania przez Wnioskodawcę, w latach 2020 i 2021, stawki podatku w wysokości 9% od dochodów innych niż z zysków kapitałowych. KIS uznała stanowisko Wnioskodawcy za prawidłowe.

Czy nieprawidłowa stawka VAT na fakturach podwykonawców wpływa na możliwość odliczenia podatku?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że w przypadku, gdy podwykonawcy spółki zastosują nieprawidłową, zawyżoną stawkę podatku VAT (23% zamiast 8%) względem usług świadczonych na rzecz spółki, spółka będzie miała prawo odliczyć w całości podatek VAT naliczony wynikający z faktur dokumentujących te usługi, pomimo że faktury te będą zawierały nieprawidłową stawkę.

REKLAMA