REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sport

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wydatki na zdrowie i kondycję fizyczną można uznać jako koszty podatkowe dla zawodowego sportowca?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że poniesione wydatki zawodowego sportowca na usługi wspierające zdrowie i trening można uznać jako koszty uzyskania przychodów, podkreślając ich znaczenie dla osiągnięcia sukcesu sportowego.

Czy zajęcia taneczne w klubie sportowym mogą korzystać ze zwolnienia z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zajęcia taneczne w klubie sportowym mogą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów.

Czy wydatki na catering, zajęcia sportowe oraz usługi masażu, z których korzystają pracownicy można zaliczyć do kosztów podatkowych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że wydatki na usługi cateringowe, zajęcia sportowe oraz usługi masażu, z których korzystają pracownicy, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów spółki na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako tzw. koszty pośrednie.

Czy zajęcia sportowe prowadzone przez fundację są zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynagrodzenie pobierane za uczestnictwo w zajęciach sportowych prowadzonych przez fundację podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

REKLAMA

Czy kluby sportowe muszą pobierać zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzeń piłkarzy?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że kluby sportowe nie są zobowiązane do pobierania zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń wypłacanych piłkarzom, gdy ci świadczą usługi w ramach własnej działalności gospodarczej.

Czy usługi edukacyjne w zakresie sportu podlegają zwolnieniu z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że usługi edukacyjne w zakresie gimnastyki i taekwondo, świadczone przez Wnioskodawcę dla przedszkoli i stowarzyszeń kultury fizycznej, nie podlegają zwolnieniu z podatku VAT. 

Czy można opodatkować przychody z profesjonalnego uprawiania piłki nożnej zryczałtowanym podatkiem według stawki 15%?

Przychody uzyskane przez zawodowego piłkarza mogą być opodatkowane 15-procentową stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - wynika z interpretacji podatkowej KIS.

Czy gmina może otrzymać zwrot VAT związany z realizacją projektu?

W artykule przedstawiamy problematykę zwrotu podatku naliczonego. Gmina zrealizowała operację w ramach projektu, jednak organy administracji skarbowej uznał, że zwrot podatku nie przysługuje. Artykuł analizuje przepisy podatkowe oraz stanowiska KIS w tej sprawie, wyjaśniając powody braku możliwości zwrotu podatku dla takich podmiotów.

REKLAMA

Czy gmina ma prawo do odliczenia VAT od wydatków na budowę boiska sportowego o charakterze ogólnodostępnym?

W artykule omawiamy kwestię odliczenia podatku VAT przez gminę w związku z budową boiska sportowego. Organ administracji skarbowej wydał interpretację, która stwierdza, że gmina nie będzie miała prawa do odliczenia VAT od wydatków związanych z inwestycją. Decyzja ta wynika z faktu, że boisko ma charakter ogólnodostępny i niekomercyjny, co oznacza brak czynności opodatkowanych związanych z jego funkcjonowaniem.

Interpretacja Dyrektora KIS: Jak naliczać podatek od wypłat dla sędziów sportowych?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną dotyczącą obowiązków płatnika w kontekście wypłaty należności wynikających z delegacji sędziowskich. W skrócie, stanowisko organu podatkowego potwierdza, że płatnik powinien naliczać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 12% od kwoty niepomniejszonej o koszty uzyskania przychodów, jeżeli kwota należności nie przekracza 200 zł.

REKLAMA