REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że produkcja suplementów diety na bazie alkoholu etylowego, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy w należnej wysokości, nie wymaga prowadzenia działalności w składzie podatkowym ani opłacania dodatkowej akcyzy.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wnioskodawca nie jest zobowiązany do wliczania obrotu, uzyskanego ze świadczenia usług budowlanych na nieruchomościach w Belgii, do limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Tym samym, ze względu na nieprzekroczenie progowego limitu 200 000 zł na terytorium kraju, przedsiębiorca nie zostaje zobligowany do rejestracji jako podatnik VAT.
Dyrektor KIS potwierdził, że w sytuacji świadczenia usług tylko i wyłącznie dla podatnika, posiadającego siedzibę w USA, Wnioskodawca - polski podatnik, może się nie rejestrować jako czynny podatnik VAT.
Dyrektor KIS potwierdził, że z chwilą utraty koncesji spółka powinna wyrejestrować się z CRPA ze względu na to, że nie jest płatnikiem podatku akcyzowego. Dodatkowo, z chwilą utraty koncesji zpółka winna zaprzestać składania deklaracji AKC-4, ponieważ całą wyprodukowaną energię sprzedaje podmiotowi, który posiada koncesję.
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że transakcja sprzedaży mieszkania, które wchodziło w skład przedsiębiorstwa, nie powinna sprawić, że Wnioskodawca stanie się czynnym podatnikiem VAT. Uwarunkowane jest to tym, że mieszkanie nie było towarem handlowym tylko środkiem trwałym w działalności i nie było zakupione z myślą o szybkiej odsprzedaży z zyskiem.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że Gmina będzie nadal mogła skorzystać ze zwolnienia z rejestracji zgodnie z art. 16 ust. 7a pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym. Dla obowiązku rejestracji w CRPA, jak i dla wyłączenia z tego obowiązku, nie ma znaczenia fakt, że część niewykorzystanej energii (wyprodukowanej przez podmiot nieposiadający koncesji) jest sprzedawana podmiotowi posiadającemu koncesję, ponieważ nie jest to czynność opodatkowana.
W najnowszej interpretacji indywidualnej, Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że wymiana silnika w samochodzie osobowym nie jest czynnością opodatkowaną podatkiem akcyzowym. To oznacza, że zmiana pojemności silnika nie wpływa na stawkę podatku akcyzowego, która została już wcześniej ustalona.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną dotyczącą aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego uproszczonego w zakresie podatku akcyzowego. W skrócie, jeżeli zużywający podmiot olejowy nie przekroczy w roku kalendarzowym przewidywanej ilości oleju opałowego ujętej w zgłoszeniu, nie ma konieczności aktualizacji tego zgłoszenia.
REKLAMA
Dyrektor KIS wydał interpretację dot. kwestii opodatkowania umowy udostępnienia nieruchomości pod elektrownię wiatrową - zdaniem organu podatnik jest zobowiązany do zgłoszenia rejestracyjnego na VAT oraz do ustalenia zobowiązania i zapłaty podatku od towarów i usług
W artykule omawiana jest kwestia obowiązków podatkowych związanych z odsprzedażą energii elektrycznej przez przedsiębiorstwo posiadające farmę fotowoltaiczną. Sprawa ta dotyczy podatnika, który zwrócił się do organów administracji skarbowej w celu ustalenia swoich praw i obowiązków. W artykule przedstawiono stanowisko organów oraz interpretację przepisów dotyczących podatku akcyzowego. Wynika z niej, że firma nie ma obowiązku rejestracji podatku akcyzowego i sporządzania deklaracji, co jest istotnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa.
REKLAMA