REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Opodatkowanie przychodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jaką stawkę ryczałtu należy zastosować przy sprzedaży prawa do znaku towarowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że skoro zbywane przez podatnika prawo ochronne do znaku towarowego związane jest z produkowaną w jego firmie, w ramach działalności wytwórczej, układanką edukacyjno-dydaktyczną, z której przychody opodatkowane są 5,5% stawką ryczałtu ewidencjonowanego, to taką stawkę ryczałtu należy zastosować przy sprzedaży prawa do znaku, na który zostało udzielone prawo ochronne przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy przychody emerytowanej nauczycielki z udzielanych korepetycji mogą być rozliczane jako działalność wykonywana osobiście?

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła w swojej interpretacji, że przychody z korepetycji uzyskiwane przez emerytowaną nauczycielkę, która nie prowadzi działalności gospodarczej, kwalifikują się jako przychody z działalności wykonywanej osobiście. W związku z tym wnioskodawczyni jest uprawniona do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów.

Czy nagrody w formie wypłaty pieniężnej dla pracowników stanowią przychód z innych źródeł?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że otrzymane nagrody należy rozliczyć w Polsce jako przychód z innych źródeł, ponieważ spółka polska dokonuje faktycznych wypłat, choć kalkulacja nagród jest przeprowadzana przez spółkę amerykańską.

Co jest podstawą opodatkowania przy dropshippingu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że podstawą opodatkowania dropshippingu w Polsce jest prowizja uzyskana od klientów.

REKLAMA

Jakie są skutki podatkowe wniesienia udziałów w spółce polskiej do spółki holenderskiej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną dotyczącą skutków podatkowych wniesienia udziałów w spółce polskiej do spółki holenderskiej dla wnioskodawcy z tytułu niezrealizowanych zysków na podstawie art. 30da ust. 1 i 2 w zw. z art. 30dh ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy w takim przypadku konieczne będzie zapłacenie exit tax?

Czy właściciel działki musi płacić podatek VAT od dzierżawy?

Czy właściciel działki budowlanej, którą dzierżawi na cele rekreacyjne, może być zwolniony z płacenia podatku VAT. Jakie stanowisko zajęła Krajowa Informacja Skarbowa (KIS)?

Czy można uniknąć podatku od umorzonego zadłużenia hipotecznego?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotycząca skutków podatkowych umorzenia zobowiązania wyjaśnia, że stanowisko wnioskodawcy w tej sprawie jest nieprawidłowe. Wnioskodawca, który zaciągnął kredyt hipoteczny i później miał część zadłużenia umorzoną, nie spełnia wszystkich przesłanek do zaniechania poboru podatku.

REKLAMA

REKLAMA