REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ewidencjonowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy otrzymanie płatności za usługi przez platformę PayU zwalnia trenera personalnego od obowiązku posiadania kasy fiskalnej?

Dyrektor KIS potwierdził, że otrzymanie przelewu z opisem, której usługi dotyczy, na konto bankowe z wykorzystaniem pośredniczącego systemu płatności PayU spełnia warunek płatności za pośrednictwem banku. Tym samym Wnioskodawca jest zwolniony z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług na kasie rejestrującej.

Czy adwokat może wyrejestrować kasę fiskalną, jeśli nie świadczy usług dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość wyrejestrowania kasy rejestrującej w sytuacji zaprzestania dokonywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych

Czy można być zwolnionym z ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej przy płatnościach tylko za pośrednictwem BLIK?

Podatnicy świadczący usługi psychoterapeutyczne, zwolnione z podatku VAT, mogą być zwolnieni z obowiązku posiadania kasy rejestrującej, jeśli wszystkie płatności są dokonywane za pośrednictwem BLIKa - potwierdził Dyrektor KIS.

Jak zakwalifikować materiały jednorazowego użytku w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?

Dyrektor KIS potwierdził, że materiały jednorazowego użytku zużywane przy badaniach lekarskich laryngologicznych, takie jak wzierniki uszne, leki (krople, maści, tabletki itp ), szpatułki, kompresy, materiały opatrunkowe, itp oraz te wykorzystywane przy badaniach lekarskich alergologicznych, takie jak leki, testy, nożyki (lancety) do testów, ustniki. itp należy zakwalifikować do "pozostałych kosztów", które winny być ujęte w kolumnie 13 podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

REKLAMA

Czy odnotowanie płatności dokonanej po godzinie 16:00 w dniu następnym przez kasjera na kasie fiskalnej jest prawidłowe?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość zaewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej w terminie późniejszym w przypadku, kiedy nie ma możliwości zarejestrowania tej sprzedaży w dniu wpływu zapłaty na rachunek wnioskodawcy.

Czy w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, jeśli udziela się bezpłatnych świadczeń, trzeba posiadać kasę fiskalną?

Dyrektor KIS potwierdził, że wnioskodawca - lekarz, nie jest zobligowany posiadać kasy fiskalnej, w przypadku braku pobierania opłat od pacjentów i udzielania bezpłatnych świadczeń lekarskich na rzecz osób fizycznych.

Czy osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą musi wymieniać kasę fiskalną na kasę rejestrującą online?

W artykule omawiamy obowiązek wymiany kasy fiskalnej na kasę rejestrującą online dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Opierając się na interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej, dowiadujemy się, że w przypadku, gdy kontrahentami są tylko firmy, nie ma takiej konieczności. Przedstawiamy szczegóły i wnioski z tej interpretacji.

REKLAMA

REKLAMA