Czy umowy przechowania podlegają opodatkowaniu PCC?

REKLAMA
REKLAMA
Według Krajowej Informacji Skarbowej przechowywanie środków pieniężnych na podstawie umowy przechowania nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przechowanie środków pieniężnych
Wnioskodawczyni, osoba fizyczna bez działalności gospodarczej, zawarła nieodpłatną umowę przechowania środków pieniężnych z członkiem rodziny mieszkającym w USA. Celem umowy jest nabycie nieruchomości mieszkalnej w Polsce. Wnioskodawczyni otworzy oddzielny rachunek bankowy w USD, gdzie będą przechowywane środki, po przewalutowaniu na PLN, przeznaczone do opłaty za udział w nieruchomości i związanych z nią płatności. Wnioskodawczyni nie będzie miała prawa do swobodnego dysponowania środkami, a decyzje dotyczące przewalutowania podejmie członek rodziny. Umowa przechowania zawarta została w celu realizacji zamiaru nabycia nieruchomości bez ciągłości trwania. Środki na rachunku bankowym będą przechowywane do momentu dokonania wszystkich płatności związanych z zakupem i wykończeniem nieruchomości. Wnioskodawczyni ocenia, że nie jest zobowiązana do zapłaty PCC.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA