REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

VAT - podatek od towarów i usług

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy brak dokumentacji wyklucza preferencyjną stawkę VAT 0% dla rezerwacji przepraw promowych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że brak odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej charakter świadczonych usług transportu towarów uniemożliwia skorzystanie z preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 0%.

Czy usługi poradnictwa psychologicznego w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży podlegają zwolnieniu od VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi poradnictwa psychologicznego świadczone przez telefon zaufania dla dzieci i młodzieży mające na celu zachowanie, ratowanie i poprawę zdrowia, realizowane przez wykwalifikowanego psychologa, kwalifikują się do zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19d ustawy o VAT.

Kiedy sprzedaż prywatnej działki budowlanej podlega opodatkowaniu VAT?

Interpretacja indywidualna wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 13 czerwca 2023 r. dotyczyła kwestii opodatkowania sprzedaży działki podatkiem od towarów i usług (VAT). Najważniejszą konkluzją Dyrektora KIS było stwierdzenie, że sprzedaż działki przez wnioskodawcę podlega opodatkowaniu VAT, jako że wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, a czynności związane ze sprzedażą tej działki przekraczały zakres czynności zarządzania majątkiem prywatnym.

Czy darowizna samochodu wykupionego z leasingu jest opodatkowana VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 9 czerwca 2023 r. udzielił odpowiedzi na pytanie dotyczące opodatkowania VAT darowizny samochodu wykupionego z leasingu. Zgodnie z interpretacją, podatnik nie będzie działać jako podatnik VAT w przypadku przekazania samochodu na cele prywatne, a zatem od tej darowizny nie trzeba płacić VAT.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA