REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi medyczne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy lekarze specjaliści mają prawo do opodatkowania ryczałtem po zakończeniu rezydentury?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że lekarz specjalista, po zakończeniu rezydentury i rozpoczęciu działalności gospodarczej, może opodatkować swoje przychody w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, pod warunkiem, że działalność ta różni się od obowiązków wykonywanych w ramach rezydentury.

Czy usługi masażu leczniczego korzystają ze zwolnienia od podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że usługi masażu leczniczego świadczone w ramach prowadzonej przez spółkę działalności, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, wykonywane przez dyplomowanego technika masażystę mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.

Czy usługi trychologiczne są zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że usługi trychologiczne świadczone przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą mogą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług.

Czy pakiety medyczne z ubezpieczeniem grupowym podlegają zwolnieniu z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi opieki medycznej oferowane w ramach pakietów medycznych korzystają ze zwolnienia z VAT, natomiast ochrona ubezpieczeniowa zapewniana jako część tych pakietów nie podlega zwolnieniu z VAT i powinna być opodatkowana na zasadach właściwych dla tych usług.

REKLAMA

Czy usługi z zakresu przeszczepu włosów są zwolnione od VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi z zakresu transplantacji włosów, w tym leczenie łysienia świadczone przez podmiot wykonujący działalność leczniczą podlegają zwolnieniu od VAT jako usługi opieki medycznej służącej profilaktyce, przywracaniu i poprawie zdrowia.

Czy usługi masażu leczniczego mogą być zwolnione z podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi masażu leczniczego, spełniające kryteria opieki medycznej i świadczone przez osoby z kwalifikacjami technika masażysty, mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.

Czy usługi medyczne i paramedyczne mogą korzystać ze zwolnienia z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi medyczne i paramedyczne mogą korzystać ze zwolnienia z VAT, pod warunkiem spełnienia określonych przesłanek dotyczących rodzaju usług oraz kwalifikacji zawodowych osoby je świadczącej.

Czy lekarz specjalista po rozpoczęciu własnej praktyki w szpitalu, w którym odbywał rezydenturę może skorzystać z opodatkowania ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że lekarz specjalista, który świadczy usługi medyczne o innym charakterze niż te, które wykonywał podczas swojej rezydentury, może korzystać z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.

REKLAMA

Czy lekarz anestezjolog może wystawić fakturę za usługi medyczne z datą następnego miesiąca?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że faktura nie musi być wystawiana dokładnie w momencie wykonania usługi medycznej, a opóźnienie w wystawieniu faktur jest akceptowane, zwłaszcza w branży opieki zdrowotnej ze względu na skomplikowane procedury diagnostyczne i leczenia.

Czy usługi poradnictwa psychologicznego w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży podlegają zwolnieniu od VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi poradnictwa psychologicznego świadczone przez telefon zaufania dla dzieci i młodzieży mające na celu zachowanie, ratowanie i poprawę zdrowia, realizowane przez wykwalifikowanego psychologa, kwalifikują się do zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19d ustawy o VAT.

Czy pakiet medyczny dla pracowników stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że koszty pakietu medycznego związane z medycyną pracy i profilaktyką zdrowotną nie stanowią dla pracowników przychodu, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli są związane z obowiązkami pracodawcy wynikającymi z przepisów prawa pracy.

Czy jednostka medyczna może odliczyć VAT od zakupów związanych z usługami medycznymi?

W artykule przedstawiona zostaje interpretacja podatkowa dotycząca odliczenia podatku VAT od zakupów związanych z realizacją projektu medycznego. Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśnia, że w przypadku świadczenia usług medycznych zwolnionych z VAT, brak prawa do odliczenia podatku od zakupów z nimi związanych. Artykuł omawia stanowisko KIS i konsekwencje dla wnioskodawcy.

REKLAMA