REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

świadczenie nieodpłatne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy nieodpłatne przekazanie punktów w serwisie internetowym podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że nieodpłatne przekazanie pakietu punktów dla nowo zarejestrowanych użytkowników serwisu internetowego nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

Czy plecaki z logo firmy wręczane pracownikom podlegają opodatkowaniu PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że przekazywanie pracownikom plecaków z logo firmy nie jest nieodpłatnym świadczeniem podlegającym opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).

Czy spotkania integracyjne stanowią opodatkowany przychód pracowników?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że udział pracowników w firmowych spotkaniach integracyjnych nie stanowi dla nich przychodu podlegającego opodatkowaniu, gdyż głównym celem tych spotkań jest motywacja do pracy oraz zwiększenie lojalności i wydajności zespołu, a nie przysporzenie majątkowe.

Czy pakiet medyczny dla pracowników stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że koszty pakietu medycznego związane z medycyną pracy i profilaktyką zdrowotną nie stanowią dla pracowników przychodu, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli są związane z obowiązkami pracodawcy wynikającymi z przepisów prawa pracy.

REKLAMA

Czy nieodpłatne użytkowanie autobusu zastępczego stanowi przychód podatkowy dla spółki?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że nieodpłatne przekazanie autobusu zastępczego przez firmę do użytkowania podatkowego spółki nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Czy wartość otrzymanych akcji w ramach programu motywacyjnego może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości nieodpłatnego świadczenia w związku z planowanym zbyciem akcji.

Czy przekazanie spółce składników majątkowych przez gminę na podstawie umowy użyczenia jest opodatkowane?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że przekazanie składników majątkowych spółce przez gminę w ramach umowy użyczenia nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, co wynika z wyłączenia zawartego w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.

Czy uczestnictwo w cash-poolingu generuje przychody z poręczeń?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdza, że uzyskanie i udzielenie wzajemnych poręczeń w ramach systemu cash-poolingu nie generuje przychodu z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń.

REKLAMA

Czy wydatki z zamówienia powinny być rozliczane przed czy po przekształceniu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nie generuje przychodu z nieodpłatnych świadczeń, ponieważ wszystkie prawa i obowiązki przechodzą na spółkę, która staje się następcą prawnym przedsiębiorcy przekształcanego.

Czy koszty remontu niepokryte ze środków funduszu remontowego są opodatkowane CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że należy zaliczyć koszty remontu części wspólnej budynku do przychodów opodatkowanych przez spółdzielnię mieszkaniową. Według KIS, koszty powinny być uwzględnione jako pozostałe przychody podlegające opodatkowaniu. 

Czy pracownicy muszą zapłacić podatek od posiłków udostępnianych w formie ogólnodostępnego bufetu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację dotyczącą obowiązków płatnika w kontekście finansowania posiłków dla pracowników. W skrócie, interpretacja mówi, że nieodpłatne udostępnianie posiłków pracownikom w formie bufetu nie generuje dla nich przychodu podlegającego opodatkowaniu.

Czy umorzenie kredytu we frankach szwajcarskich jest opodatkowane?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wnioskodawczyni nie spełnia kryteriów określonych w rozporządzeniu ministerstwa finansów, dlatego nie może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od umorzonej kwoty kredytu, ponieważ zakup piwnicy nie jest uznawany za cele mieszkaniowe. 

REKLAMA