REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Opieka zdrowotna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy Szpital może zwiększyć kapitał zakładowy bez płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych?

Dyrektor KIS stwierdził, że jeśli celem czynności cywilnoprawnych jest umożliwienie dalszego funkcjonowania Szpitala i utrzymania zdolności do dalszego funkcjonowania, to czynność taka objęta jest wyłączeniem podatkowym, przewidzianym w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż spełniony jest przewidziany w ustawie warunek dla zastosowania tego wyłączenia - będzie to czynność w sprawach zdrowia.

Czy Zespół Opieki Zdrowotnej ma prawo do odliczenia podatku VAT z zakupów w ramach Projektu Regionalnego?

Dyrektor KIS potwierdził, że Zespół Opieki Zdrowotnej nie ma możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub części, ponieważ  zakupy opodatkowane dotyczą w całości działalności zwolnionej z podatku w ramach zwolnienia przedmiotowego. 

Czy wniesienie nieruchomości do spółki leczniczej jest opodatkowane PCC?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) czynność związana z aportem nieruchomości do szpitala jest zwolniona z zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Zgodnie z uzasadnionym stanowiskiem KIS, wniesienie nieruchomości nie podlega opodatkowaniu PCC, ponieważ czynności związane z działalnością leczniczą, nie podlegają opodatkowaniu. 

Czy SPZOZ ma prawo do odzyskania podatku naliczonego w ramach projektu współfinansowanego przez UE?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nie ma prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

REKLAMA

Czy szpital powiatowy może odzyskać VAT w związku z realizacją projektu służącego działalności zwolnionej z opodatkowania?

Szpital powiatowy, który realizuje inwestycję współfinansowaną przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, nie będzie miał możliwości odzyskania zapłaconego podatku VAT. Interpretacja organów administracji skarbowej wykazała, że szpital powiatowy, jako podmiot działający w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej, nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego od poniesionych kosztów związanych z projektem. Zobaczmy, jakie konsekwencje ma ta interpretacja.

REKLAMA

REKLAMA