REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Miejsce świadczenia usług

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi świadczone na rzecz greckiego kontrahenta podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że usługi świadczone na rzecz greckiego kontrahenta, będącego czynnym płatnikiem VAT UE, nie podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce. Obowiązek podatkowy przechodzi na greckiego kontrahenta, a usługa opodatkowana jest w miejscu jego siedziby – tj. w Grecji.

Czy instalacja turbin wiatrowych za granicą wpływa na limit zwolnienia z VAT i obowiązkowej rejestracji jako czynny podatnik?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła. że instalacja turbin wiatrowych za granicą związanych z nieruchomościami, podlega opodatkowaniu miejscem położenia tych nieruchomości, nie wliczając się tym samym do limitu obrotu 200 000 złotych.

Czy podwykonawca musi doliczyć VAT do faktur dla polskiego kontrahenta pracującego w Niemczech?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że prace budowlane prowadzone na nieruchomościach w Niemczech przez polską firmę podlegają opodatkowaniu w Niemczech, ponieważ miejsce, w którym usługa jest świadczona, jest identyczne z położeniem tych nieruchomości.

Czy usługi fumigacji towarów będą opodatkowane stawką VAT 0%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że niemożliwe jest zastosowanie stawki podatku VAT 0% dla usług fumigacji towarów, które opuszczą teren Unii Europejskiej.

REKLAMA

Czy podatnik, który świadczy usługi budowlane za granicą, musi uwzględniać je w limicie obrotów VAT?

Dyrektor KIS potwierdził, że nie wlicza się do limitu, określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, przychodów za usługi budowlane dla nieruchomości, które mieszczą się za granicą.

Czy usługa wynajmu agregatu prądotwórczego dla zagranicznego usługobiorcy jest opodatkowana VAT-em w Polsce?

Dyrektor KIS potwierdził, że usługi polegające na wynajmie agregatu prądotwórczego świadczone przez polską Spółkę na rzecz usługobiorcy - zagranicznego kontrahenta z siedzibą w Dubaju, nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium Polski.

Czy usługi świadczone przez podatnika na rzecz kontrahentów zagranicznych podlegają opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że jeżeli spółka świadczy usługi dla kontrahentów prowadzących działalność gospodarczą, których siedziby znajdują się poza terytorium Unii Europejskiej to świadczone usługi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Czy usługi doradztwa podatkowego, dotyczące nabycia aktywów w Polsce, są objęte odwrotnym obciążeniem?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację w sprawie miejsca świadczenia usług doradztwa podatkowego. Wnioskodawca, będący aktywnym podatnikiem VAT, udziela klientom porad i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych. Organizuje również doradztwo w zakresie nabycia aktywów, głównie nieruchomości, w Polsce. Odpowiedź organów administracji skarbowej wskazuje, że miejsce świadczenia tych usług powinno być traktowane zgodnie z art. 28b ustawy o VAT. 

REKLAMA

Czy obywatel Ukrainy pracujący w Polsce musi płacić VAT w Polsce za swoją ukraińską działalność gospodarczą?

W artykule omawiamy kwestię opodatkowania działalności gospodarczej ukraińskiego obywatela w Polsce. Wnioskodawca (obywatel Ukrainy), który przybył do Polski w związku z wojną na Ukrainie, zadał pytanie, czy w przypadku uznania Polski za miejsce opodatkowania jego działalności, będzie musiał opłacać podatek VAT w Polsce. 

REKLAMA