REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że podatek obrotowy od importu, naliczony i opłacony w Niemczech, nie powinien być wliczany do podstawy opodatkowania akcyzą samochodu osobowego, importowanego z terytorium państwa trzeciego.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że wnioskodawca nie będzie miał możliwości zastosowania procedury szczególnej VAT-marża przy dalszej odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.
Podatnik prowadzący sprzedaż detaliczną srebrnych monet kolekcjonerskich ma prawo zastosować procedurę opodatkowania VAT-marża - potwierdził Dyrektor KIS.
Dyrektor KIS potwierdził, że korekta ceny transferowej nie będzie skutkowała powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że Wnioskodawcy przysługuje zwolnienie od podatku VAT przemieszczenia mienia osobistego z kraju trzeciego do Polski.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację w sprawie korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w VAT w przypadku różnicy cen między importem, a sprzedażą żelazostopów. Organ stwierdził, że takie różnice nie wymagają korekty podatkowej, gdyż wartość celna ustalona przy imporcie odpowiadała ówczesnej cenie rynkowej, a przyszłe zmiany cen były nieprzewidywalne.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) udzieliła interpretacji dotyczącej rozliczenia importu towarów zgodnie z ustawą o VAT. Spółka zwróciła się z pytaniem, dotyczącym zmiany danych odbiorcy towarów na dokumencie importowym. KIS wyjaśniła, że konieczne jest dokonanie korekty deklaracji VAT-7 oraz uwzględnienie zmienionego odbiorcy. Prawidłowe rozliczenie podatku VAT jest obowiązkiem faktycznego nabywcy i importera towarów.
W najnowszej interpretacji indywidualnej, Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że wymiana silnika w samochodzie osobowym nie jest czynnością opodatkowaną podatkiem akcyzowym. To oznacza, że zmiana pojemności silnika nie wpływa na stawkę podatku akcyzowego, która została już wcześniej ustalona.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą terminu na złożenie wniosku o zwrot akcyzy po dostawie wewnątrzwspólnotowej. Zgodnie z interpretacją, termin ten biegnie od momentu czynności faktycznej, czyli dostawy wewnątrzwspólnotowej, a nie od momentu uzyskania korekty deklaracji celnej.
REKLAMA