REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Doradztwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jaką stawką ryczałtu należy opodatkować usługi informatyczne, 8,5% czy 12%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi informatyczne świadczone przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, nie muszą być jednoznacznie klasyfikowane jako „usługi programowania” i mogą podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.

Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży sprzętu i serwisie aparatów podlegają 8,5% stawce ryczałtu?

Dyrektor KIS potwierdził, że uzasadnione jest stosowanie stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego wobec przychodów z usług pośrednictwa w sprzedaży sprzętu oraz usług serwisowych. 

Czy koszty pośrednictwa i doradztwa przy zbyciu udziałów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia udziałów wydatków dotyczących doradztwa i opinii.

Czy usługi doradztwa podatkowego, dotyczące nabycia aktywów w Polsce, są objęte odwrotnym obciążeniem?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację w sprawie miejsca świadczenia usług doradztwa podatkowego. Wnioskodawca, będący aktywnym podatnikiem VAT, udziela klientom porad i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych. Organizuje również doradztwo w zakresie nabycia aktywów, głównie nieruchomości, w Polsce. Odpowiedź organów administracji skarbowej wskazuje, że miejsce świadczenia tych usług powinno być traktowane zgodnie z art. 28b ustawy o VAT. 

REKLAMA

Czy osoba prowadząca działalność geodezyjną i szacująca wartość nieruchomości może skorzystać z zwolnienia podmiotowego w VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, dotyczącą prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Najważniejszą konkluzją jest to, że wnioskodawca ma prawo do korzystania z tego zwolnienia, mimo prowadzenia działalności sklasyfikowanej w PKD, które mogłoby sugerować wykluczenie prawa do "zwolnienia podmiotowego".

Czy działalność informacyjna dotycząca legalizacji pobytu i zatrudnienia obcokrajowców jest zwolniona z VAT?

Dyrektor KIS potwierdził, że gdy wartość sprzedaży usług świadczonych przez wnioskodawcę nie przekroczy w trakcie roku podatkowego wskazaną w art. 113 ust. 1 ustawy kwotę 200.000 zł, to zwolnienie z VAT będzie przysługiwać. 

REKLAMA

REKLAMA