Czy zmiana statusu przedsiębiorcy wpłynie na wysokość przyznanej pomocy publicznej?

REKLAMA
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że status przedsiębiorcy oraz maksymalna wartość pomocy publicznej powinny być ustalane na dzień wydania decyzji o wsparciu, natomiast otrzymana wartość nie powinna ulegać zmianie w trakcie realizacji inwestycji.
Status przedsiębiorcy, a wysokość pomocy publicznej
Wnioskodawcą jest spółka komandytowa z siedzibą w Polsce, prowadząca działalność produkcyjną i sprzedażową konstrukcji. Spółka otrzymała decyzję o wsparciu, która zobowiązała ją do poniesienia określonych kosztów inwestycji i zatrudnienia nowych pracowników. W momencie otrzymania decyzji, spółka była uznawana za średniego przedsiębiorcę, jednak od 1 stycznia 2022 r. spełnia warunki do uznania jej za dużego przedsiębiorcę. Wnioskodawca skierował pytanie do KIS czy maksymalna pula pomocy publicznej powinna być ustalana na podstawie statusu beneficjenta w momencie jej przyznania oraz czy przy obliczaniu tej puli zwolnienie z podatku dochodowego należy zastosować wskaźnik maksymalnej dopuszczalnej intensywności pomocy publicznej dla średniego przedsiębiorcy?
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA