Czy opłata za studia magisterskie z zakresu pielęgniarstwa może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
REKLAMA
REKLAMA
- Czy opłata za studia uzupełniające jest kosztem uzyskania przychodu
- Zalicza się do kosztów uzyskania przychodu
Czy opłata za studia uzupełniające jest kosztem uzyskania przychodu
Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą od 6 kwietnia 2016 r., świadcząc usługi pielęgniarskie. W ramach dokształcania zawodowego, wymaganego w jej zawodzie, podjęła uzupełniające studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo. Wnioskodawczyni zapytała, czy opłata (czesne) za uzupełniające studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo będzie stanowić koszt uzyskania przychodu z działalności gospodarczej.
REKLAMA
Jej zdaniem poniesione koszty na uzupełniające studia magisterskie stanowią koszt uzyskania przychodu, ponieważ dotyczą one podnoszenia kwalifikacji związanych z wykonywanym przez nią zawodem.
Zalicza się do kosztów uzyskania przychodu
KIS zgodził się ze stanowiskiem wnioskodawczyni. W świetle interpretacji, opłaty za studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w prowadzonej przez wnioskodawczynię działalności gospodarczej. Zdaniem KIS, studia są związane z zakresem prowadzonej przez wnioskodawczynię działalności gospodarczej, a wiedza na nich zdobyta wpływa na wysokość jej przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, bądź na zachowanie lub zabezpieczenie ich źródła. Z tego względu, poniesione przez wnioskodawczynię opłaty tytułem czesnego za studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w prowadzonej przez nią działalności gospodarczej.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA