REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wyżywienie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wizyty uczniów w zakładzie produkcyjnym mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że koszty organizacji wizyt uczniów i studentów w zakładzie produkcyjnym mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, pod warunkiem, że są one związane z działalnością gospodarczą podatnika i mają na celu uzyskanie, zachowanie lub zabezpieczenie źródła przychodów.

Jakie są obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenia wypłacane opiekunom za podróże i pobyty zagraniczne mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym do określonej kwoty dziennie.

Czy sprzedaż posiłków w stołówce szkolnej podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) po uwzględnieniu wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego zmieniła stanowisko przedstawione w wydanej interpretacji podatkowej potwierdzając, że sprzedaż posiłków w stołówce szkolnej dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły nie podlega opodatkowaniu VAT. Sprzedaż posiłków dla osób z zewnątrz jest opodatkowana 8% stawką VAT.

Czy pomoc dla uchodźców z Ukrainy jest zwolniona z podatku dochodowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że zwolnienie z podatku dochodowego dla świadczeń pieniężnych wypłacanych na podstawie art. 13 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, nie dotyczy wynagrodzenia za usługi świadczone na podstawie umów zawartych z jednostkami samorządu terytorialnego.

REKLAMA

Czy wydatki na psa w firmie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor KIS potwierdził, że wydatki związane z zakupem psa, szkoleniem go, zakupem karmy oraz opieką weterynaryjną mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Czy zagraniczne wyjazdy szkoleniowe mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził możliwość zaliczenia wydatków związanych z organizowaniem zagranicznych wyjazdów szkoleniowych pracowników do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.

Czy posiłki dla pracowników mogą być odliczane od podatku VAT? Interpretacja Dyrektora KIS

W nowej interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnił, że podatek VAT od posiłków nabywanych dla pracowników, dla których przepisy Kodeksu pracy zobowiązują do zapewnienia tych posiłków, może być odliczony. Jednakże, ta sama zasada nie dotyczy posiłków nabywanych dla pozostałych pracowników, w tym więźniów i pracowników tymczasowych.

REKLAMA

REKLAMA