REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi zwolnione

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi organizacji spotkań naukowych w ramach kongresów, konferencji, kursów lub innych form edukacji korzystają ze zwolnienia od podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której wyjaśniła, że usługi organizacji kongresów, konferencji, kursów i innych form edukacji nie kwalifikują się do zwolnienia od podatku VAT z uwagi na to, że nie spełniają wszystkich niezbędnych kryteriów, które umożliwiłyby skorzystanie ze zwolnienia zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

Czy zajęcia sportowe prowadzone przez fundację są zwolnione z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynagrodzenie pobierane za uczestnictwo w zajęciach sportowych prowadzonych przez fundację podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

Czy lekarz świadczący usługi medyczne zwolnione z VAT może odliczyć podatek naliczony z faktur za zakup urządzeń medycznych?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) stwierdził że lekarz, który nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT oraz wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a Ustawy o VAT nie może pomniejszyć podatku należnego VAT o podatek naliczony, wynikający z faktur dot. zakupów urządzeń medycznych, co wynika z brzmienia art. 86 ust. 1 Ustawy o VAT.

Stworzenie infrastruktury publicznych usług e-zdrowia. Co z odliczeniem VAT?

W artykule omawiamy kwestię odliczania podatku naliczonego przez podmiot leczniczy, który realizuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz bierze udział w projekcie e-zdrowia. Analizujemy stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w kontekście odliczenia podatku naliczonego od zakupu środków trwałych i aplikacji. Czy podatnik ma prawo do takiego odliczenia, biorąc pod uwagę zwolnienie z VAT przy świadczeniu usług medycznych? Zapraszamy do lektury, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

REKLAMA

Czy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ma prawo do zwrotu VAT w związku z audytem energetycznym budynku?

W artykule przedstawiono interpretację Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) oraz Ministerstwa Finansów (MF) dotyczącą zwrotu podatku VAT dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL). ZOL uzyskał dofinansowanie na przeprowadzenie audytu energetycznego budynku, jednak według KIS/MF nie ma prawa do zwrotu podatku VAT od poniesionych wydatków. Stanowisko to budzi spore kontrowersje, gdyż ZOL jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej, korzystającym z ustawowego zwolnienia z podatku VAT. Artykuł analizuje argumenty obu stron i ich konsekwencje dla ZOL.

REKLAMA

REKLAMA