REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi doradcze

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy można opodatkować przychody z działalności gospodarczej ryczałtem współpracując z byłym pracodawcą na nowych zasadach?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że możliwe jest opodatkowanie przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, nawet w przypadku współpracy z byłym pracodawcą, o ile rodzaj świadczonych usług różni się od tych wykonywanych w ramach stosunku pracy.

Czy wydatki na usługi doradcze związane z IPO mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na usługi doradcze poniesione w związku z przygotowaniem IPO mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ale tylko do momentu zmiany podmiotu planowanego do debiutu na giełdzie.

Czy wydatki na event ESG można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki poniesione na organizację eventu promującego usługi ESG mogą stanowić koszty uzyskania przychodu.

Czy skorzystanie ze zwolnienia VAT jest możliwe po zawieszeniu działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że podatnik, który zawiesił działalność gospodarczą, ale nadal generuje pewne przychody oraz utrzymuje status czynnego podatnika VAT, ma prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego od VAT, pod pewnymi określonymi warunkami.

REKLAMA

Czy podatnicy świadczący usługi architektoniczne mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi architektoniczne, które nie są usługami doradztwa, mogą korzystać ze zwolnienia z VAT, pod warunkiem że przychody z działalności gospodarczej nie przekroczą 200.000 zł.

Czy usługa opracowania planu ulepszenia strony i sklepu internetowego jest zwolniona z VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji potwierdziła, że usługa opracowania indywidualnego planu działania na rzecz ulepszenia strony i sklepu internetowego kwalifikuje się do zwolnienia podmiotowego z VAT.

Czy usługi koordynowania projektami o tematyce społecznej są zwolnione z VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wnioskodawczyni świadcząca usługi koordynowania projektami o tematyce społecznej ma prawo skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, pod warunkiem nieprzekroczenia limitu wartości sprzedaży wskazanego w tym przepisie oraz niewykonywania czynności wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy o VAT.

Czy osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą muszą opodatkować przychody z usług doradczych w formie zryczałtowanego podatku dochodowego?

Dyrektor KIS potwierdził, że podatnik, będący polskim rezydentem podatkowym i świadczący usługi doradcze związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, powinien opodatkować przychody z tytułu świadczonych usług w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne według stawki 8,5%.

REKLAMA

Czy usługi doradcze dla klienta z Brytyjskich Wysp Dziewiczych są opodatkowane VAT w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że miejsce opodatkowania usług doradczych zależy od rodzaju usługi, nabywcy i spełnienia określonych warunków. W przypadku świadczenia usług dla wnioskodawcy, miejsce opodatkowania to siedziba działalności gospodarczej usługobiorcy. W kontekście klienta z Brytyjskich Wysp Dziewiczych, brak stałego miejsca działalności w Polsce i świadczenie usług na terytorium Polski powoduje, że usługi doradcze nie podlegają opodatkowaniu VAT.

Czy usługi pośrednictwa komercyjnego i doradztwa strategicznego są opodatkowane różnymi stawkami ryczałtu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w wydanej interpretacji indywidualnej potwierdza, że doradztwo związane z zarządzaniem i pośrednictwo komercyjne podlegają opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym w stawce 8,5%. Natomiast, usługi doradztwa związane z zarządzaniem strategicznym opodatkowane są ryczałtem w stawce 15%.

Czy można skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT dla usług inżynieryjnych i architektonicznych?

Dyrektor KIS omówił możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT w przypadku świadczenia usług z zakresu inżynierii, architektury i badań technicznych. Organ wyjaśnił, że podatnik może skorzystać z tego zwolnienia, jeśli nie świadczy usług doradczych, a wartość sprzedaży nie przekroczy 200 000 zł w roku podatkowym.

Czy działalność doradztwa w ochronie środowiska morskiego może być opodatkowana ryczałtem według stawki 8,5%?

Osoba prowadząca działalność w zakresie ochrony środowiska morskiego w Polsce planuje zmienić sposób opodatkowania swoich przychodów z podatku liniowego na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W celu uzyskania pewności, wnioskodawca zwrócił się do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z pytaniem, czy może skorzystać z preferencyjnej stawki 8,5%. Odpowiedź KIS potwierdza, że wnioskodawca ma prawo skorzystać z tej formy opodatkowania. Artykuł przedstawia szczegóły tej interpretacji, które mogą być przydatne dla innych przedsiębiorców zajmujących się doradztwem w dziedzinie ochrony środowiska.

REKLAMA