REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której potwierdziła, że otrzymana od dzierżawcy kwota zwrotu podatku od nieruchomości nie stanowi dla wydzierżawiającego przychodu podlegającego opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że czynsz dzierżawny powinien być opodatkowany po stronie Wspólników zryczałtowanym podatkiem dochodowym jako przychód ze źródła przychodu z dzierżawy majątku prywatnego.
Dyrektor KIS potwierdził, że odprowadzenie podatku, zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, od należnej kwoty czynszu wynikającej z umowy dzierżawy, a nie z udziałów własnościowych w ziemi będzie prawidłową formą rozliczenia. Natomiast kwota, jaką Wnioskodawca otrzyma jako zabezpieczenie na poczet przyszłego podatku od nieruchomości (dwukrotność obecnej stawki podatku od nieruchomości), która wpłynie na jego konto i zostanie na nim przez 28 lat, nie będzie skutkować powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Gmina realizująca inwestycje w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich zadała pytanie, czy będzie mogła odliczyć VAT naliczony od wydatków związanych z budową infrastruktury sieci kanalizacji i wodociągowej. Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że gmina, będąc czynnym podatnikiem VAT, będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego, ponieważ infrastruktura ma być udostępniona na rzecz spółki w ramach umowy dzierżawy. To oznacza, że gmina będzie mogła zredukować obciążenie podatkowe i skorzystać z pozytywnego wpływu na jej finanse.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa wydała interpretację dotyczącą opodatkowania dochodu ze sprzedaży części gospodarstwa rolnego. Według stanowiska KIS, ten rodzaj dochodu nie będzie objęty zwolnieniem od podatku dochodowego od osób fizycznych.
REKLAMA
REKLAMA